background - Hynix připravuje superrychlé GDDR6 paměti
Hynix připravuje superrychlé GDDR6 paměti

Hynix připravuje superrychlé GDDR6 paměti

27. 04. 2017
Jakub Kozák
0 obrázků
3 min čtení

Je to více než pravděpodobné, ale pamětím typu GDDR5 a GDDR5X již pomalu, ale jistě zvoní hrana. Hynix totiž představil 2Znm paměti GDDR6 s velikostí 8 Gigabit. Ty budou mít k dispozici 384 bitovou sběrnici a jejich celková přenosová rychlost bude 768 GB dat za jedinou vteřinu. To taktéž znamená, že GDDR6 paměti jsou dvakrát rychlejší, než jejich starší bratříček GDDR5, který má přibližně o 10% vyšší energetickou náročnost a taktéž jsou o 45% rychlejší, než GDDR5X.

Hynix taktéž ohlásil, že paměti připravují pro klienta, jenž dokonce připravuje vydání high end karet během začátku roku 2018. Firmu se nepodařilo dozjišťovat, ale spekuluje se, že se míří na plánovanou sérii grafických karet Nvidia Volta. Odhadem budem GDDR6 paměti dostupné především pro nové generace grafik GTX1070, 1080 a taktéž Titan X. Ale co my víme... Třeba nás Nvidia překvapí nějakou šíleností, anebo se ukáže nějaký další hráč na trhu?

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background