background - Co si zahrát, než přijde Call of Duty WW2?
Co si zahrát, než přijde Call of Duty WW2?

Co si zahrát, než přijde Call of Duty WW2?

22. 05. 2017
Ladislav Klimeš
0 obrázků
13 min čtení

S oznámením a blížícím se představením nejnovějšího dílu Call of duty si nejeden starší hráč vzpomene na žánr, který byl v letech 1996-2008 velice vytěžovaný až lidi znechutil tak, že Call of duty šlo tehdy do současnosti, respektive blízké budoucnosti a jeho hlavní konkurent, lépe řečeno původní autor spousty herních prvků, Medal of Honor, pro jistotu umřel komplet.

Druhoválečné střílečky dnes už prakticky komplet vymřeli, ovšem občas se ukáže nějaký zajímavý projekt, který toto téma nějak posune, či aspoň oživí. Není toho extra moc, ale zajímavé kousky se najdou vždy. Multiplayerový Day of Infamy, Red Orchestra nebo třeba primárně singleplayer Enemy Front z Polska.

(Moje starší série na tuto hru:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLYR2HL5snlwl4P3L25DYSmtKpe0N38hM- )

My se ale speciálně v tomto článku podíváme na jeden z dílů Call of Duty, který je považován za nejlepší a lidi ho s oblibou hrají dodnes i po 12 letech od vydání. Ano, myslím tím legendární druhý díl. Nebudu tu rozebírat mulťák, ale zaměřím se na singleplayer. Ten má spousta starých harcovníků mnohokrát za sebou, takže proč si zážitek poněkud nevylepšit.

Před časem jsem jen tak z nudy pátral po nějakých dodatcích do COD4 a WAW a našel velice zajímavý přídavek do druhého dílu. Back2fronts mod. Tahle modifikace mě celkem zaujala, tak jsem prohrabal bordel doma, našel staré DVD s 2 a naistaloval i s tímto přídavkem. Nutno říci, že jsem byl velice příjemně překvapen. Úprava grafiky, hodně nových zbraní, trošku lepší chování AI a hlavně nové mise. Celkově jich je asi 7 a postupně se prolínají celou kampaní. Hned v první kampani za Rusy je tu jedna, pak další hnedle následuje. Celkově je misí za Rusy v tomto přídavku asi nejvíc. Pak samozřejmě čajíčkáři si přijdou na své s určitou porcí bitev navíc. Ve finále tu jsou Američané, kterým taktéž něco přibylo a je tu malý bonus, který si přeje již spousta hráčů od dob COD1.

Kampaň za Němce!

YES! To tu bylo potřeba opravdu dlouho. Samozřejmě, že nepácháte válečné zločiny, či nic kontroverzního, ale jedná se o velice příjemné osvěžení.

Pravda, jedná se sice o dvě na sebe nenavazující mise, jedna je ze Stalingradu a není nic extra, druhá je z Operace Market Garden a já si ji opravdu užil. Navíc, mám pocit, že konkrétně na této dělal Čech. Mise samozřejmě pocházejí od amatérů, takže je jasné, že jejich kvalita nemusí být oslnivá. Je pravda, že ruské, britské a ta německá ze Stalingradu nepatří mezi špičku série, ale jelikož se jedná o práci lidí ve volném čase, dají se uznat za vcelku kvalitní. Co dalšího je na Back2Fronts zajímavé, je úprava misí originálních. Takže v tankové misi nepotkáváte jen britské Crusadery, ale už i Shermany, Evropské Stuky v africké kampani byly nahrazeny správným typem plus hromada větších, či menších úprav.

Zbraně prošli spoustou úprav a nyní se v menu dá nastavit, jaké zbraně si sebou potáhnete v následující misi, což milovníci experimentování a testování zbraní ocení dvojnásob. Zbraně jako takové prošli vylepšením a přibylo celkem dost nových kousků. Různé odnože klasické MP40, Gewehr 43 taky dostal pár dalších modelů a Thompson obdržel krásný bubnový zásobník, což bylo pro kropiče jako já přímo požehnání.

Ve finále tahle modifikace přikurtuje minimálně pravověrné fanoušky zpět ke kampani a ti si ji jistě znovu užijí. Změn je spousta, většinou k lepšímu, je tu ovšem jeden problém. Jedna mise za Brity obsahuje bug, který vždy vyresetuje jednu část kampaně, takže se zaseknete a cyklujete 4 mise furt dokola.

Tenhle problém se dá snadno odstranit stažením uložených pozic a pak si mise vybírat podle libosti. Někoho to může naštvat, mě to nevadilo. Tenhle mód vřele doporučuji a doufám, že správně naladí i na nejnovější díl, který vyjde ke konci roku.

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background