background - Den v Asusu jako na talíři
Den v Asusu jako na talíři

Den v Asusu jako na talíři

27. 05. 2017
Jakub Kozák
0 obrázků
9 min čtení

Dnes si něco málo povíme o jednom dni stráveném v pražské centrále Asusu pro ČR a SR. O co tam vlastně šlo když už o tom píšu?

Zjednodušeně řečeno nám bylo řečeno (ach to slovíčkaření pozn. red.), že do ruky dostaneme Ryzen a čtyři z nás se proti sobě utkají na identických sestavách. Ale bylo hned několik ale. To první vyvstalo když se nás nakonec mělo účastnit pět. Kvůli tomu byl do soutěže zařazen i účastník šestý. A tím byl právě Martin Babjak z PCNadšenci.eu (spřátelený web ohledně PC) jenž se utkal s mou maličkostí v mistrovském umění ladění. Zatímco ostatní měli velkou výhodu znalosti platformy tak já jsem musel podstoupit osobní challenge. Vypořádat se s novou platformou a během patnácti minut ji celou pochopit včetně biosu a fungování všeobecně.

Mno a jak to vypadalo pěkně popořádku? Před tím vším tedy byla klasická vítačka starých známých, nějaké občerstvení a hlavně dobrý oběd s nějakou hudbou. To prostě nesmí chybět na pořádné akci s přáteli. V mezičase došlo i na příchod Stratose a jeho monstrózního PC v BeQuiet! case s kompletním vodním okruhem. Celá sestava měla Asus Maximus IX Extreme a paměti G.Skill Trident-Z (víc info z hlavy nevyberu, Stratosův koutek řekne více).

A teď tedy zpět k testům a sestavám. Soutěžní sestavy obsahovaly zbrusu nové Ryzeny 5 1600, desky Asus PRIME B350-Plus, paměti od A-Data a chladiče SilentiumPC Fortis 3. Zdroje byly různé a SSD taktéž. Sestavu, na které jsem já osobně prováděl soutěžní úkony tak obsahovala námi známý zdroj SilentiumPC Enduro FM1 650W. Grafiky sestav byly buďto Asus GTX 950 DUAL nebo Asus GTX 1050Ti Strix. A co tedy testy? Ty byly zaměřeny na schopnost vyladit sestavu pro co nejlepší výsledek tj. vyladit RAM paměti a přetaktování procesoru. Jaké benchmarky jsme tedy měli a jak probíhalo soutěžení? Rozdělení 6ti účastníků bylo na dvě sestavy. Daná dvojice si vždy vybrala pouze jeden benchmark, který udělala a následovala další dvojice se stejným principem. Takhle se nám sešel 2x Cinebench R15 a jednou wPrime na 1024 milióntin desetinných míst. Onen poslední test byl právě mou doménou, kterou jsem dokázal vyladit na maximum. VÝSLEDKY:

Nakonec bych chtěl poděkovat následujícím společnostem, díky kterým se celý tento den mohl uskutečnit. Předně děkuji českému zastoupení Asus za pozvání na akci a dále A-Data jenž dodalo paměti, SilentiumPC za zdroj a chladiče a nakonec českému zastoupení AMD za poskytnutí procesorů Ryzen. Byla pro mne čest se účastnit takovéto vřavy!

A co z toho ještě plyne pro vás čtenáře? Rozhodně se díky tomu můžete těšit na recenzi desky Asus Prime B350-Plus a sluchátek Asus Strix Wireless!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background