background - Prodejem IO Interactive Hitman série nekončí
Prodejem IO Interactive Hitman série nekončí

Prodejem IO Interactive Hitman série nekončí

3. 06. 2017
Ladislav Klimeš
0 obrázků
4 min čtení

IO Interactive, autoři nejenom dnes již legendární série Hitman, ale i poněkud kontroverzního a polozapomenutého dua Kane and Lynch, do nedávna spadali pod Square Enix. Nyní se Square Enix rozhodl autory prodat a stáhnout veškeré své investice z tohoto studia.

Proč?

Minulý rok utrpělo Square Enix jednu z největších ztrát, údajně 43 milionů dolarů, a proto se rozhodli zbavit se některého studia na západním trhu. Onen černý Petr padl na IO Interactive.

Square Enix již mnohokrát dokázala, že IO nepatří mezi jejich nejlepší studia. Kane and Lynch 2 propadl a od té doby proběhly škrty v personálu a nařídilo se pracovat na sérii Hitman. Ani to však nepomohlo. Zvláště, když měl nový Hitman problémy, zejména díky epizodickému vydávání. Nový Deus Ex propadl obdobně v prodejích, ale díky špatným marketingovým tahům.

Nyní však vyvstává dost nepříjemná otázka: Co bude se sérií Hitman?

Yosuke Matsuda prohlásil, že se jedná s externími investory, kteří by značky IO táhli dále. Ať už tím myslel cokoliv, jedná se o projekty, na kterých se pracovalo dříve, než bylo studio odstřihnuto. Ať už to je jakkoliv, je jasné, že nikdo na plnou hubu neřekne, jestli je série uzavřena, zrušena, či jen uložena k ledu. Takový špatný marketingový krok si Square Enix nemůže dovolit, aspoň ne teď.

A nám nezbývá než doufat, že se Hitman vrátí a možná i Kane and Lynch.

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background