background - Hired Ops: Právem mrtvá hra?
Hired Ops: Právem mrtvá hra?

Hired Ops: Právem mrtvá hra?

10. 06. 2017
Ladislav Klimeš
0 obrázků
15 min čtení

O Hired Ops se už na našich stránkách jednou psalo. Hra vstupovala do Early Accessu a vypadalo to s ní nadějně. Nyní, o cca 7 měsíců později je situace bohužel jiná.

Hru hraje průměrně 50 hráčů na Steamu a jakákoliv naděje na zvýšení počtu aktivních hráčů je celkem mizivá. Zázrak, co se stal u Tom Clancy´s The Division se asi opakovat nebude, alespoň dokud hra bude v takovémto stavu.

Přitom to vypadalo zpočátku velice nadějně. Hra se prezentovala jako Light verze Escape from Tarkov ze stejného univerza a od stejného týmu. Původní název Contract Wars Standalone svědčil od začátku o tom, z čeho bude hra vycházet a na co bude navazovat. Takže, dá se říci, že u méně náročných hráčů se dala očekávat naděje a ti, co si chtěli zahrát něco jiného než Counter strike či Rainbow Six Siege a nějaké Call of duty, měli celkem velké možnosti. Nicméně, bohužel se tak nestalo. V tomto článku si probereme, co vedlo k takovému pádu a co by mohli autoři dělat dále. Všechny problémy, co tahle vcelku zajímavá hra utrpěla si shrneme do několika bodů.

1: Je to hra z Ruska

Tady není ani moc co říci. Nedůvěra v ruské hry a celkově hry z východu tu pořád je, i když se našlo celkem dost kvalitních her. Proto, když dnes se připojíte, najdete primárně ruské hráče a ruské servery částečně obsazené. Evropa má možná tak 2-3 servery, na kterých někdo hraje a Amerika je mrtvá kompletně.

2: Early Access to ubíjí

Hra vyšla a je pořád v Early Accesu, i když autoři poslední 3 měsíce chrlí jeden patch za druhým a kvalita hry se pomalu, ale jistě zlepšuje. Ovšem v době otevření hráčům se jednalo o hodně zabugovanou a obsahem neoplývající záležitost.

3: Málo obsahu

Tady navážu na předchozí bod. Hra nabízí ve třech herních módech cca 10 map v denním a nočním provedení, což není zrovna moc. Navíc, výkvět zbraní ve hře nepatří mezi nejoriginálnější a tudíž je jasné, že se zbraně rychle okoukají a získání nových kousků potrvá a to díky přemrštěným cenám v herní měně.

4: Získávání předmětů a expení je pomalé

Zde je problém hlavně v tom, že si autoři neuvědomili, že hra nebude F2P. Herní měna roste pomalu, a když myslím pomalu, tak opravdu hodně pomalu. Ceny jsou přemrštěné a navíc jedna dvě věci vás mohou stát i celý výdělek za 10-15 kol. Pravda je, že v posledních updatech byly přidány daily mise, kdy se rychlost získávání měny razantě zvýšila, ovšem ceny zůstaly stejné. Takže lovit lidi třeba 20 kol na jedné mapě kvůli nové pušce spoustu hráčů odradilo, znechutilo a donutilo k Refundu na Steamu.

5: Autoři si pozdě uvědomili, že je něco špatně

Název bodu hovoří opravdu za vše. Listopad-Prosinec byla hra krásně živá a vyšlo několik malých updatů, které hru nedokázali postavit rychle na nohy. Navíc v nich nepřibyl kromě mapy žádný obsah. Došlo k čachrování s tiery zbraní, ale nikoliv s cenami. Tudíž opět problém byl na cestě. Nyní se situace sice zlepšuje, hlavně po technické stránce, ovšem obsah není moc velký.

6: Nové jméno, nový tým, stará hra

Hra se původně jmenovala Contract Wars Standalone, nebo Contract Wars 2.0. Změna názvu a outsourcing hře opravdu, ale opravdu neprospěl. Spousta hráčů si hru kupovala a myslela si, že se bude jednat o zcela jinou záležitost. Ti, co si třeba na fb oblíbili Contract Wars, zase neměli pro změnu důvod platit za stejnou hru v mnohem horším stavu. Opět se sluší dodat, že autoři se nyní snaží obě hry odlišit, ale Hired Ops pořád vypadá jako pohrobek této F2P hry, i když střelba, pohyb, sprint Hired Ops zvedají na lepší úroveň. Navíc bez nutnosti dalších investic, krom zakoupení základní hry. Veškeré transakce probíhají za dva druhy herní měny.

Co ve finále říci? Hired Ops měli hodně našlápnuto a hra dokáže zabavit, když najdete pár hráčů. Ovšem najít je je problém. Hra skomírá a pokud se nenajde pořádná možnost hru zviditelnit, dát ji zadarmo na pár dní, tak tahle záležitost umře. A paradoxně je to vcelku škoda. Na původní Contract Wars se podíváme někdy příště a hry porovnáme.

Video ze hry:

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background