background - Co čekat od nového Wolfensteina?
Co čekat od nového Wolfensteina?

Co čekat od nového Wolfensteina?

17. 06. 2017
Ladislav Klimeš
0 obrázků
10 min čtení

Wolfenstein, Wolfík, Vlkošutr. Málokdo tuhle herní klasiku nezná. Definovala žánr FPS v roce 1993, vrátila se v roce 2001, slavila bouřlivý návrat a v roce 2009 se vrátila znovu. Ovšem tehdy brutálně pohořela. Prodejně, kvalitativně se pořád jednalo o velice dobrou akci s pár velice pěknými nápady a slušným příběhem.

Poté značku převzala Bethesda a studiu MachineGames se povedlo něco celkem neuvěřitelného. Smetly ze stolu druhou světovou válku, zasadili příběh do 60 let a nechaly Fritze vyhrát. Aby nemuseli měnit hlavního hrdinu, poslali hrdinného reka všech předchozích dílů na 14 let do kómatu.

Díky tomu autoři měli možnost vytvořit po příběhové stránce promyšlenou a po hratelnostní stránce výbornou akci, kde si akce ze staré školy podávaly ruku s prvky z nových her. Celkově vzato byl The New Order a samostatný datadisk The Old Blood přijat velice dobře a nyní se můžeme těšit na nový díl.

Nastává otázka, co od něj čekat?

Od The New Colossus můžeme čekat více méně nášup drsné a poctivé akce a rozvinutí příběhu. Jestli bylo něco vytýkáno předchozímu dílu, byla to absence Ameriky 60. let pod nadvládou Třetí Říše. Tohle už neplatí, protože díl se bude podle všeho odehrávat primárně v ní. Máme tu členy Kukluxklanu, co si povídají s Němci a podle všeho autoři si opět dali tu práci, aby vytvořili velice uvěřitelný svět plný drobných odkazů na tehdejší náš svět, jen to totálně otočí do německého hávu. Příběh začíná tam, kde se skončilo posledně, ale autoři se dušují, že i nováčci se rychle chytí a budou vědět o co jde.

K příběhu samotnému není zatím ani moc co říci, protože nebyl plně odhalen. Rozhodně se setkáme se starými známými a pak i spoustou nových postav. Návrat Anyi je už jasný, ovšem nyní už nevypadá tak štíhle a roztomile jako v The New Order. Čeká totiž dvojčata. Ano, i takový velký nakopávač Nácků jako je William Blazkovic bude otcem. Je jasné, že minimálně část příběhu se bude točit okolo ochrany budoucí matky a potomků.

Celý design příběhu i světa propagovaného na traileru dost evokuje nyní běžící seriál The Man in the High Castle, kde Němci vyhráli druhou světovou, ovšem bez robotů a dalších chuťovek nyní již definitivně mrtvého generála Deathsheada.

The New Colossus zatím budí oprávněná očekávání a to právem. Stříleček z alternativní historie moc není. Za zmínku stojí Freedom Fighters, kde jste bojovali proti Rusům a pak Turning Point: Fall of Liberty, kde jste sice bojovali proti Němcům, ale za to hra nestála za nic.

Očekávání jsou veliká a osobně se na tuhle hru opravdu těším. Z letošní E3 je to asi jediná hra, která bude přesně pro mě, stejně jako The New Order.

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background