background - Ozvěny minulosti: Singularity
Ozvěny minulosti: Singularity

Ozvěny minulosti: Singularity

6. 08. 2017
Ladislav Klimeš
0 obrázků
8 min čtení

Raven software asi není starším hráčům potřeba nějak dlouze představovat. Jedná se o studio, které proslulo velice kvalitními akčními hrami a milníky v žánru, jako třeba Soldier of Fortune 1 a 2, Jedi Academy, Quake 4 a jiné.

Nicméně dnes je toto studio známé jako vypomáhací studio pracující na multiplayerech do Call of Duty série a i když je jejich řemeslný odkaz někdy dost vidět, není to už ono. My si v tomto článku povíme o hře, která tak trochu pomohla k jejich současné pozici, ovšem ne kvalitou, ale prodeji.

Singularity je v žánru klasická fps, ovšem s dost velkou sbírkou cizích, i vlastních dobrých nápadů. Dá se říci, že je to jako kdyby Bioshock, Half – life 2, Call of duty a Wolfenstein pořádaly menší orgie a tohle z toho vzniklo. Hra je vysloveně sbírkou velmi dobrých nápadů a je to zatraceně cítit.

Nejprve o příběhu. Na dalekém a dávno opuštěném ostrově zvaném Katorga – 12 se nachází 50 lest staré tajemství, nepovedený sovětský projekt na vyrovnání šancí s americkým nukleárním průmyslem. E99 tajemný prvek, který dokáže rozkládat samotný čas.

Hlavní hrdina, voják americké armády Nathaniel Renko se vydává se svým týmem toto tajemství odhalit a vše napravit. Na hráče čeká temný a zvratů plný příběh, který i po letech dokáže hráče přikovat k počítači a vtáhnout do temného děje.

Zbraní není zrovna velké množství, ovšem každá je promyšlená, vypadá hezky a dá se navíc upgradovat, stejně tak hlavní hrdina, nebo TMD. TMD, neboli zařízení pro manipulaci s časem je jeden z hlavních taháků hry. Jedná se o věc na levé ruce hlavního hrdiny o kterou je neuvěřitelný zájem ze strany sovětských vojáků a v podstatě všech okolo vás. Můžete s ní měnit předměty, donutit železo zrezivět, vojáka rozpadnout, či mutanta explodovat. A taky si díky tomu díky velice chytrému designu udělat cestu dopředu.

O téhle hře se od začátku spekulovalo, že bude nástupcem starého Half – life 2, bohužel, opak byl pravdou. Díky tomu, že Raven byly sebrány prostředky na propagaci, vývoj se táhl, tak hra byla vydána bez prakticky většího povšimnutí a rychle zapadla. Další ranou je to, že i přes své stáří hra stojí 20 euro, což je opět podpásovka od Activisionu, takže hra se vyplatí jen v akcích. A že se vyplatí. I dnes se jedná o pěkný, zábavný kousek, který trochu přispěl do herní síně slávy.

Video ke článku:

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background