background - Třetí pokračování atmosférické akce Metro: Exodus
Třetí pokračování atmosférické akce Metro: Exodus

Třetí pokračování atmosférické akce Metro: Exodus

10. 08. 2017
Daniel Holman
0 obrázků
8 min čtení

Na Metro 2033 a Metro: Last Light nedá mnoho hráčů dopustit a mají své speciální místo v jejich srdcích. Post-apokalyptická akce z podzemních tunelů Moskevského metra inspirovaná knižní předlohou od Dmitrije Glukhovského se prosadila především díky své špičkové hororové atmosféře, skvělému příběhu a parádnímu grafickému zpracování. O třetím pokračování této série po vydání Redux verze obou předchozích titulů se dlouho mlčelo. Microsoft ale odstartoval letošní E3 konferenci nadupaným Gameplay Trailerem právě třetího dílu, který ponese podnázev Exodus.

zdroj: wallpapershome.com

Gameplay ukázka nás uvítá vizuálně nádhernou zasněženou lokací plnou mrtvých mutantů. Pravděpodobně se jedná právě o Moskvu, kterou můžeme zasněženou znát již z Metra 2033. Poté se přesouváme do temných tunelů, které dokonale vykreslují atmosféru z předchozích dílů. Po krátké přestřelce s mutanty se konečně dostáváme na povrch, kde si hlavní hrdina sundává plynovou masku. Je tedy zjevné, že se na zemském povrchu můžeme již pohybovat bez masky, nebo budou existovat jen kontaminované Zóny.

zdroj: deepsilver.com

S výstupem na povrch můžeme přejít k novinkám, který třetí díl přináší. Ve hře si projdeme všemi čtyřmi ročními období a nebudeme se pohybovat jen v Moskvě či v Metru. Lokace zobrazená v ukázce atmosféricky velmi připomíná sérii S.T.A.L.K.E.R., a to rozhodně není špatně. Dostáváme se do roku 2036 a hrajeme opět za Arťoma (hra navazuje přímo na dobrý konec Last Light), který se Sparťanskými strážci opouští Moskvu a vydává se napříč post-apokalyptickým Ruskem na východ. V ukázce dost překvapil i plně funkční lokomotiva „Aurora“ , která bude hrát ve vaší cestě důležitou roli. O příběhu zatím moc informací není známo. Každopádně hra bude romány Dmitrije Glukhovského pouze inspirována, nebude se jich přímo držet.

Po vydání ukázky se začalo spekulovat o otevřeném světě. Ten bude rozhodně otevřenější než v předchozích dílech, ale nepůjde o Open World jako takový. Důležitou roly zde bude hrát nově denní a noční cyklus s dynamickými změnami počasí. Nebude chybět ani úprava zbraní. Datum vydání hry zatím není stanovaneno, každopádně dočkat by jsme se měli až v roce 2018.

zdroj: youtube.com/metrovideogame

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background