background - Historie série #1: Wolfenstein
Historie série #1: Wolfenstein

Historie série #1: Wolfenstein

29. 10. 2017
Kryštof Friedel
0 obrázků
13 min čtení

Nedávno vyšel dlouho očekávaný Wolfenstein: The New Colossus, jistě bysme mohli tuto hru opěvovat a říkat jak je skvělá, to se však v tomto článku dít nebude (I když vímě, že skvělá je). Dnes se podíváme na samotný začátek této kultovní série. Prosím, pohodlně se usaďte, sežeňte si něco dobrého k jídlu a pití a připojte se ke mně na cestě do historie!

Zdroj: moddb.com

Základní myšlenka je u všech her ze série stejná. Jsou tu nacisti, snažící se ovládnout svět ( a nebojí se využít okultismu a dalších špinavých taktik), pak tu máte agenta jménem B. J. Blazkovicz, který se pokaždé postaví za správnou věc a vypráší nacistům kožichy! Zdá se vám to moc jednoduché? Možná ano, ale občas to je to, co potřebujete. Ale nemyslete si, že jde jen o tupé střílení. Většina her obsahuje propracovaný příběh s dobře mapsanými charaktery.

Zdroj: polygon.com

Kde to všechno začalo?

Většina z vás by jistě řekla: "To je jasný Wolfenstein 3D!". A přesně tady jste na omylu, první totiž byla hra jménemn Castle Wolfenstein. Hra byla vydána studiem Muse Entertainment na Apple II. Hra měla jednoduchou hratelnost a pohled shora. Hráč na začátku dostal pistoli od svého umírajícího spoluvězně a musel se dostat ven a najít plány tajné operace.

Podobná byla i druhá hra jménem Beyond Castle Wolfenstein, která funguje na stejném principu, jenže se odehrává ve vůdcově bunkru a hráč k němu má dostat bombu.

Zdroj: brnoblaster.blogspot.com

Zlatý hřeb večera:

A teď se dostáváme k nejdůležitějšímu milníku série, který ovlivnil celou sérii. Ti bystřejší z vás už jistě tuší, že půjde o Wolfenstein 3D. Roku 1992 vyšla hra, která prakticky založila žánr FPS. Vlastně ani nebyla tak úplně ve 3D, ale tehdy a ani dnes to nikomu nevadí. Příběh se vrátil k prvnímu dílu a hráč si opět musel vystřílet cestu z hradu Wolfenstein, temnými chodbami plných nacistů. To je ,to co ji činilo tak skvělou.

Zdroj: medium.com

9 let do budoucnosti:

Po takto dlouhé době spatřil světlo světa další díl do série. Pro mnohé to je hra, na kterou dodnes nedají dopustit. Return to Castle Wolfenstein hra na s na svou dobu vynikající grafikou, skvělou hratelností a velkým důrázem na příběh, hlavně dialogy a postavy. V tomto díle se objevily jak reálné zbraně (MP 44, FG 42...), tak i vymyšlené (kulomet Venom, Tesla zbraně...). Je to také první díl, který do série přinesl již zmíněný okultismus.

Zdroj: moddb.com

K RTCW byl o dva roky později vydán i samostatně spustitelný datadisk Enemy Territory. Byl bez příběhu, ale zlepšila se hratelnost, objevilo se omezené použití vozidel a lépe se daly využívat i kulomety.

Paranormální jevy a uzavřené město?

Toto tvoří většinu obsahu ve hře vydané o 6 let později (2009) jménem Wolfenstein, jen Wolfenstein. Je to nejslaběji hodnocený díl série, především kvůli zvláštnímu gameplayi a kvůli velké přítomnosti scriptů, byly opravdu skoro všude!

Zdroj: murniagames.com

Pryč od kořenů?

O pět let později vyšel jeden z posledních dílů, Wolfenstein: The New Order je velice zdařenou hrou se skvělou hratelností, gunplayem i atmosférou, ovšem už zde není zastoupená paranormální část. B.J. nezapomene říci své na vaší cestě příběhem a postavy jsou velice dobře napsané. Navíc s postavami strávíte (dle mého) dostatečné množství času na to, abyste se s postavama ztotožnili a jejich ztráta zabolela.

Zdroj: triumphtech.net

Zpět ke kořenům!

K Wolfenstein: The New Order vyšel i samostatně spustitelný datadisk jménem Wolfenstein: The Old Blood, odehrává se před událostmi New Order a B.J. se zde opět dostane na Hrad Wolfenstein i do vesnice pod ním. Opět jde o příběh nasáklý skvělou atmosférou, a opět se vrací k okultismu.

No, to je vše k Historii série Wolfenstein.

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background