background - Nový Firefox Quantum! Měl by se Chrome bát?
Nový Firefox Quantum! Měl by se Chrome bát?

Nový Firefox Quantum! Měl by se Chrome bát?

15. 11. 2017
Radek Kajnar
0 obrázků
4 min čtení

Mozilla právě vydala nový internetový prohlížeč, Firefox Quantum, vytvořený na kompletně novém webovém enginu. Na prohlížeč Chrome útočí především nižší zátěží na paměť.

Prohlížeč Chrome od společnosti Google je známý tím, že využívá spousty paměti RAM, zejména poté, když máte otevřeno více záložek. Firefox tvrdí, že Quantum bude schopen zvládnout stejné operace, přičemž ale bude využívat o 30 procent méně paměti než Chrome, což je slušné číslo. Kromě lepší optimalizace paměti, Quantum načítá webové stránky rychlostí blesku. Mozilla tvrdí, že Quantum je dvakrát rychlejší než Firefox 52 ve speedmeteru 2.0.

zdroj: mozilla.org

Jednou novou užitečnou funkcí Quantum je jeho schopnost rychle vyhledávat stránky pomocí libovolného vyhledávače, který chcete. Při zadávání dotazu do adresního řádku zobrazuje Quantum okamžité výsledky. Google zůstává výchozí vyhledávací službou.

Zatím se Quantum rozhodně jeví svižněji než starý Firefox a určitě vypadá moderněji. Já, jako uživatel Firefoxu, silně uvažuji o přechodu na nový Quantum. Pokud máte v počítači málo paměti, tento prohlížeč určitě vyzkoušejte a uvidíte, jestli bude počítač svižnější.

Na závěr se ještě můžete podívat na video, ve kterém je Quantum více přiblížen...

zdroj: youtube/Firefox

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background