background - Nvidia vydala novou grafiku! Připravte si ledvinu.
Nvidia vydala novou grafiku! Připravte si ledvinu.

Nvidia vydala novou grafiku! Připravte si ledvinu.

11. 12. 2017
Radek Kajnar
0 obrázků
7 min čtení

Zhruba před 8 měsíci vyšla výkonnější verze původního Titan X, Titan Xp. A není to tak dávno, kdy vyšla sběratelská edice Titan Xp s motivy Star Wars. Ti, co si tuto edici koupili, se mohou tak trochu plácnout přes čelo. Nvidia totiž představila nového nástupce, Titan V!

zdroj: cdn.wccftech.com

Titan V je první grafikou, mimo serverovou Teslu, která přichází z GPU architektury Volta s čipem GV100. Je téměř 2x větší oproti Titan Xp a reálně by mohla mít 15 - 20% výkonostní nárůst. Na bližší specifikace se můžete podívat v tabulce níže.

Karta bude žřát 250W, takže žádná změna oproti předchůdci a bude napájená jedním osmipinem a jedním šestipinem. Jak je již zvykem u Titanů, k dispozici bude jen neoblíbená referenční verze, která nemá moc dobré chlazení. Je hlučné a určitě by grafice prospělo, kdyby jí chladil nějáký kvalitní nereferenční chladič od výrobců (Asus, GigaByte, MSI atp.), ovšem pokud máte vodní chlazení, tak je to jedno. Jedinou změnou bude pozlacený kryt. Kartě bude také chybět podpora SLI.

Asi si kladete otázku, jestli je tohle herní grafika? Odpověď je spíše ne. Nvidia grafiku prezentovala především, jako výpočetní kartu a mluvila o posouvání limitů ve vědeckých výpočtech. O herním výkonu nepadlo ani slovo. Ve hrách bude pravděpodobně pomalejší než GTX 1080 Ti. Architektura Volta má jiné složení výpočetních bloků než Pascal. Oproti Pascalu má Volta navíc Tensor Cores + FP64, ale má jen polovinu FP32 jednotek, které se používají ve hrách. Při stejném počtu výpočetních jednotek má tedy Volta ve hrách zhruba poloviční výkon Pascalu.

A to nejdůležitější, cena. Ta byla nastavena na astronomických 2999 dolarů. U nás v ČR se tedy bude prodávat za necelých 90 tisíc korun. To je další argument, proč to není herní karta. Dostupnost karet je okamžitá a je limitována na 2 karty na člověka, takže vzhledem k ceně je to naprosto dostačující. V českých obchodech ji ale zatím nenajdete.

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background