background - Piráti pozor! Windows 10 může kontrolovat nelegální software!
Piráti pozor! Windows 10 může kontrolovat nelegální software!

Piráti pozor! Windows 10 může kontrolovat nelegální software!

26. 08. 2015
Patrik Hlaváček
0 obrázků
4 min čtení

Internet je plný diskuzí ohledně nových Windows 10. Nejčastější je řešení problémů špionáže, ale také nových smluvních podmínek. Jakmile s nimi souhlasíte, dáváte Microsoftu možnost kontrolovat váš software. V případě nalezení nelegálních programů nebo her, vám je Microsoft může bez varování smazat.

Zatím by se mělo jednat pouze o software Microsoftu, ale je pouze otázkou času, než se do boje proti pirátům zapojí i ostatní firmy. Ze strany Microsoftu se jedná o zcela revoluční krok. Nyní má k dispozici veškerá uživatelská data a je tedy téměř nemožné skrývat nelegální programy.

Microsoft novou část smluvních podmínek téměř slovo od slova převzal z již existující smlouvy pro Xbox Live. Jedním z důvodů proč učinil tento krok, je vytvoření one systému. Jde o systém, který na všech zařízení, které společnost pokrývá, poběží se stejným jádrem, bude ho dělat stejný tým apod.

Kontroverzní část smlouvy zní takto

Můžeme automaticky kontrolovat vaši verzi softwaru a stáhnout aktualizace softwaru nebo změny konfigurace, včetně softwaru, který vám brání v přístupu ke službám, hraní pirátských her nebo používání nepovolených hardwarových periferií.

To zda Microsoft bude hry a další nelegální software blokovat či ne, je nyní čistě na něm.. Je totiž zcela možné, že se nikdy žádné blokace nedočkáme.

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background