background - Výběr nejlepších závodních her
Výběr nejlepších závodních her

Výběr nejlepších závodních her

3. 11. 2015
Patrik Hlaváček
0 obrázků
10 min čtení

V herním světě je spousta žánrů, každý dokáže vyjmenovat spoustu arkád, akčních her a sportovních her.
V tomto článku se budeme věnovat žánru, který všichni dobře znáte. Jsou jím závodní hry. Na trhu jich najdete opravdu hodně, ale ne všechny jsou kvalitní a některé dokonce doporučujeme raději vynechat. V tomto článku vám ukážeme výběr, nejlepších závodních her.

1. Gran Turismo

Gran Turismo je závodním simulátorem, který se poprvé objevil na PS1. S Playstationem hra zůstala a dokázala hráče doslova připoutat ke konzoli. Hlavní předností hry, již od prvního dílů je zejména velké množství závodů a aut s propracovaným tuningem.
Začal jste jako úplný nováček s pomalým autem, časem se vám však podařilo prorazit mezi ty nejlepší závodníky. Byli jste krály závodních sporťáků, formulí a také slavného NASCAR nebo 24 le mans.
Velkou předností hry byly licence. Vývojáři z Polyphony Digital je získali, přímo od výrobců aut. To mělo za důsledek, že jízdní vlastnosti aut, se vyrovnaly těm reálným.

2. Need for speed

Série Need for speed je známá po celém světě, vychází na PC, Playstation a Xbox.
Z dnešního pohledu patří první díl této úžasné série do herního muzea, přesto není tím dílem, na který by fanoušci série vzpomínali. Nejvíce vzpomínanými díly jsou například Hot Pursuit 2 a Most Wanted.
Hra nezůstala pouze u jednoho zaměření, jako tomu je u Grand Turisma. Jednou bylo Need for speed simulátorem, pak nám představilo závody po městě. Nechyběl také otevřený svět a pořádné závodění mezi gangy.
Některé díly však ztratily svou kvalitu. To bylo zapříčiněno tím, že hra vycházela téměř každý rok. To by měl zvrátit poslední díl, který se tváří, jako restart série.

3. MX vs. ATV

MX vs ATV je hra pro milovníky crossových motorek. Téma crossových motorek bylo v této hře zpracováno na výbornou. Jezdili jste úžasné tratě, vyhrávali a dostávali spoustu ocenění. Nechyběl také systém nákupu lepších strojů a jejich tuning.
Pokud by vás tohle omrzelo, tak jste jednoduše spustili mod otevřené mapy a pořádně jste si zajezdili po pláži, kopcích a spoustě dalších terénů. Poslední hra z této série vyšla v roce 2014 na konzole a PC.

4. Burnout paradise

Burnout paradise je dnes spíše starší hrou, ale ten kdo ji hrál určitě sám nejlépe ví, jak ho hra dokázala na dlouhé hodiny připoutat k počítači nebo konzoli. Hra vyšla v roce 2008 a patří mezi vrchol série Burnout.
Hra nabídla otevřený svět plný bilboardů, plotů a soupeřů, do kterých jste mohli libovolně vrážet. Ovšem nabourání vám totálně zničilo auto a to vá stálo důležitý čas v závodu.
Pokud jste chtěli nové auto, tak vaší jedinou možností bylo si na něj počkat a pořádně do něj vrazit.

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background