background - Představení nové konzole Steam Machine
Představení nové konzole Steam Machine

Představení nové konzole Steam Machine

17. 11. 2015
Tomáš Kašpar
0 obrázků
8 min čtení

Chcete hrát své oblíbené PC hry v pohodlí svého obývacího pokoje na nové LED televizi? Pak pro vás máme skvělou zprávu. Ve Spojených státech se začaly prodávat nové konzole od společnosti Valve, Steam Machines, které již brzy dorazí i na český trh.

Nové konzole se sborově nazývají Steam Machines, ale společnost Valve však svým spřízněným výrobcům dala obrovskou míru svobody. Každý výrobce si tak může upravit design či hardwarové vlastnosti podle svého, a proto téměř žádná konzole, kromě pár prototypů, neodkazuje na samotný Valve či Steam. Steam Machines totiž není běžná počítačová produkce. Je to vlastně pouhá myšlenka, která má propojit Linux (později Steam OS) a současný počítačový hardware. Mezi hlavní výrobce patří Origin, Alienware, GigaByte či Zotac.

Koncept těchto konzolí je vcelku jednoduchý. Pouze připojíte svoji konzoli přes HDMI do televize, přihlásíte se ke svému Steam účtu a můžete začít pařit pomocí Steam ovladače. Konzole se budou lišit hlavně svými komponenty, které je možné různě upgradovat dle potřeby. Máte tedy na výběr, zda-li si pořídit levnější variantu, či stroj, který s přehledem zvládne i nejnovější tituly.

Cena se nyní pohybuje od 500 USD do 2500 USD v závislosti na výkonu jednotlivých komponent. Nejlevnější je model od CyberPower za 499 USD se specifikacemi AMD/Intel Core i5, AMD Radeon R9 270/Nvidia GTX 760, 8 GB RAM, 500GB HDD.

Pro fajnšmejkry je tu luxusní model Bolt II od DigitalStorm za 2584 USD, v jehož útrobách sídlí Intel Core i7 4770K, NVIDIA GTX 780 Ti, 16GB RAM, 1TB HDD + 120 GB SSD, což je velice slušné.

Jestli se pro konzoli rozhodnete, zapomeňte však na klasickou klávesnici a myš. Konzole se totiž bude ovládat pomocí Steam ovladače. Ten je navržen tak, aby se co nejvíce podobal hraní na PC. Ovladač disponuje tlačítky, které nahrazují jednotlivé klávesy potřebné pro hraní her, a dvěma trackpady. Levý zastupuje klávesnicové WASD, pravý pak myš. Navíc je možné u každé hry přenastavit ovládání dle potřeby.

Na videu je vidět ovládání ve hře Cities: Skylines.

Zda-li se konzole uchytí, ukáže čas. Zatím to ale vypadá velice dobře a nám nezbývá než doufat, že se konzole dostane na český trh co nejdříve.

Líbí se Vám koncept nové konzole?

Ano
Ne
Celkem hlasů: 201
Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background