background - Operační systém od Valve. Překvapení nebo zklamání?
Operační systém od Valve. Překvapení nebo zklamání?

Operační systém od Valve. Překvapení nebo zklamání?

20. 11. 2015
Karel Štefan
0 obrázků
6 min čtení

První kroky tohoto operačního systému by se daly popsat jako velice opatrné, místy vrávoravé. Valve mluví o tomto operačním systému již tři roky a chrlila na nás jen samou chválu. V jednom z jejich oznámení stálo, že se jim u hry Left4Dead 2, podařilo se stejným hardwarem dostat ze hry značně větší výkon. Ale jak to doopravdy je?

Z posledních analýz však vyplývá pravý opak. Ars Technica se rozhodl, že tento nový operační systém podrobně porovná s Windows 10. Nejdříve vydali prohlášení, že chtěli oba operační systémy porovnat na těch nejnáročnějších hrách, ale to se nepovedlo z toho důvodu, že hry, které jsou na Windows 10 nejsou zatím dostupné na SteamOS. Proto se v Ars Technica rozhodli, že test provedou na hře Middle Earth: Shadow of Mordor a dále na Metro: Last Light Redux.

Nakonec Ars Technica vydali graf, ve kterém je názorně vidět, jak dopadly operační systémy v různých nastaveních. Podle grafu se rozdíl pohyboval mezi 21% až 58% snímků za vteřinu. Bohužel však ani u dalších titulů nedopadl SteamOS nějak exceletně. A to ani u her, které jsou přímo od Valve. Další velkou nevýhodou tohoto operačního systému je velice skromný katalog her, které si můžete dovolit, vzhledem k tomu, že se SteamOS nesetkává tak s obrovskou podporou jako konkurence.

Bohužel Vám tento operační systém doporučit nemůžeme, protože na trhu se nachazejí daleko lepší a podporovanější operační systémy. Ale je zapotřebí mít na paměti, že když se Valve do něčeho zatvrdí, tak to většinou dopadne dobře jak pro společnost, tak pro veřejnost.

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background