background - Konec cenzuře na Youtube?
Konec cenzuře na Youtube?

Konec cenzuře na Youtube?

22. 11. 2015
Patrik Hlaváček
0 obrázků
6 min čtení

Nikoho zřejmě nepřekvapí, že videa na Youtube spadají pod autorský zákon a díky tomu jsou některá z nich smazána. Často se však jedná o bezdůvodné či nesmyslné nahlášení obsahu. Tímto zpúsobem pak dochází k "cenzuře" videí, která se někomu nelíbí. Jedná se hlavně o komentované průchody hrou anebo debaty a diskuze na téma nějaké hry. Tyto diskuze však nemusí být vždy kladné a to se samozřejmě autorům her, filmů atd nelíbí.

Firmy však na odstranění mají právo a to díky americkému zákonu Digital Millennium Copyright Act (DMCA). S tím také souvisí fakt, že se neustále vedou dlouhé spory o tom, co je a co není autorská tvorba.

Youtube se však rozhodlo zakročit! Některá videa nesmaže ani po jejich nahlášení. To samozřejmě nebude platit pro všechny, protože mnohdy jde pouze o "krádež" původního videa a jiných podobných věcí. Tuto podporu nabízí některým autorům, příkladem může být průchod hrou Drake of the 99 Dragons od uživatele ProJared.

Taková videa je Youtube připraven bránit a zaplatit případné právní výdaje a to až do 1 milionů dolarů (cca 25 mil. korun). Jak samotní lidé z Youtube komentují na svém blogu, „Nabízíme právní podporu hrstce videí, u nichž věříme, že reprezentují bezúhonné využití licence, a přesto na ně byla aplikována pravidla DMCA.“

Zda se jedná pouze o krok obrany Youtube anebo o obranu videí, která vytváří velký zisk. Jedná se právě o let's playe, gameplaye a jiné, tyto videa jsou totiž největším zdrojem zisků z reklam, a proto by o ně Youtube určitě přijít nechtěl.

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background