background - Prokletí herních "Bondovek"
Prokletí herních "Bondovek"

Prokletí herních "Bondovek"

29. 11. 2015
Štěpán Durych
0 obrázků
10 min čtení

Bond, James Bond... jméno, které všichni známe zejména z filmů, nebo jejich knižních předloh, ale málo kdo ví, že James Bond se stal inspirací i pro řadu her, inu, bohužel se jim na trhu až tak nevedlo, ale až na výjimku a to GoldenEye007

James Bond 007 Hra z roku 1983 byla první z her, která měla oficiální licenci Jamese Bonda, a tak se stala první z řady her které toto jméno nosily hrdě a se zdviženou hlavou. Hru vydalo neznáme studio Parker Brothers, kteří jsou dnes součástí korporace Hasbro.

Po herní stránce hra odpovídala potřebám své doby, hráč co by agent tajné britské služby řídí nadčasové auto napříč 4-mi úrovněmi z nichž každá představuje jednotlivý díl z filmové série. Diamanty jsou věčné, Moonraker, Jen pro tvé oči a Špion, který mě miloval.

S autem bylo možno jezdit na vodě, na suchu a také ve vzduchu, vždy záleželo na dané úrovni. Hra upadla do zapomnění, nikoliv kvůli kvalitativním nedostatkům, ale spíše kvůli převálcování konkurenčními společnostmi, které neměly problém zastínit malé, neznámé studio.

GoldenEye 007 Hra, která vyšla v roce 1997 se zapsala jako jedna z nejprůlomovějších her na konzoli své doby, svůj podíl na tom měl fakt, že hra jako první úspěšně aplikovala First-person mód na konzole, přičemž se hra dala skvěle ovládat a dávala na gamepadu smysl.

Hru z vývojářského studia Rareware (dnes jen Rare) si vzalo pod své křídla vydavatelství Nintendo. A rozhodně neprohloupilo. Hra nepřinášela jen First-Person mód ale nabídla také možnost přibližovat pomocí scopy, stealth režim, Multiplayer (Deathmatch).

Sám Pierce Brosnan představitel filmového Bonda se nedávno objevil v noční talkshow Jimmyho Fallona a zahráli si proti sobě tuto hru právě, v onom multiplayerovém deathmatchi.

Dalšími tituly z herní série Bondovek se bohužel nemá téměř cenu zaobírat, jelikož ať už hru přebralo jakékoliv studio snažili se těžit z konceptu z roku 1997, a bohužel se to opravdu pořádně povedlo pouze jedinému studiu a to Activisionu.

Když v roce 2010 vyšel remake GoldenEye 007, no musím se přiznat, byl jsem natěšený jako malý kluk, protože hra, kterou měl kdysi můj tatínek se dostala do rukou i mě a to pro mě bylo něco úžasného. Hra splnila, ba i předčila očekávání, a Activision ukázal světu jak vypadá podařený remake, který ctí starý koncept, akorát to dosadí do novější doby se současným hercem (Daniel Craig)'

Herní série bondovek se rozhodně nedá považovat za propadák, spíše naopak, je pouze škoda, že se konceptu hry nechytlo jen jedno studio, které by se hře věnovalo na 100%.

Budoucnost série je neznámá. Spíše ale žádná není, žádné studio nemá odvahu pustit se zpětně do herní série, která nebyla jedna z nejlepších, a tak můžeme jen čekat, jestli někdo tuto sérii chytne za pačesy a ukáže světu, že Bond není jen výhradou stříbrného plátna.

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background