background - Dojmy z Uncharted 4: Multiplayer
Dojmy z Uncharted 4: Multiplayer

Dojmy z Uncharted 4: Multiplayer

8. 12. 2015
Tomáš Kašpar
4 obrázků
12 min čtení

Něco si vyjasněme hned na začátku. Jedná se pravděpodobně o nejlepší hru roku 2016. Kvůli těmto exkluzivitám si PCčkáři kupují konzole. Ať už to je výborné The Last Of Us nebo série Uncharted, právě tyto "must have" tituly, které nám servíruje studio Naughty Dog, nás donutí koupit PS4. Studio zpřístupnilo všem majitelům hry Uncharted: The Nathan Drake Collection ochutnávku z chystaného čtvrtého, a pravděpodobně i posledního dílu tohoto epického dobrodružství.

Na ten pravý singleplayerový zážitek, na který se všichni těšíme, si musíme bohužel počkat. V této beta verzi je zpřístupněna pouze multiplayerová složka hry.

Hrát lze pouze Team Deathmatch, a to na dvou mapách. Mapy můžete znát z prezentací na videoherní konferenci E3. Jedná se o prales a město na Madagaskaru.

Proti sobě stojí dva týmy, hrdinové a padouši:

Hrdinové
Nathan Drake, Victor "Sully" Sullivan, Sam Drake, Elena Fisher a Charlie Cutter.

Padouši Katherine Marlowe, Harry Flynn, Knot, Zoran Lazarevič a Orca.

Každou postavu si lze kosmeticky vylepšit. Na výběr je několik obleků, pokrývky hlavy, brýle či gestikulace.

Hra měla při spuštění velké problém co se týče připojování do hry. Čekalo se i půl hodiny, než hra našla ostatní hráče, a vy jste mohli do boje. Den na to však studio vydávalo jeden patch za druhým, který tuto nepříjemnou věc eliminoval. Nynější verze hry 1.05.010 najde spoluhráče do zhruba pěti minut. Tím však ale problémy nekončí. Hra je venku už pátý den, a stává se, že vás to vyhodí z boje kvůli špatnému připojení, ale vám běží internet skvěle. Možná prostě hra potřebuje rychlejší připojení než máme my, kdo ví....

Tým, který jako první zabije 35 nepřátel, vyhrál. Pokud hrajete za hrdiny a vyhrajete, v dalším boji hrajete opět za hrdiny, pokud prohrajete, v dalším kole jsou z vás ti špatní. Každý hráč má na výběr ze šesti specializací. Útok, podpora, válečná, taktická, průzkumná a boj na blízko. Každá z těchto specializací obsahuje různé typy zbraní a předmětů, nebo si lze normálně vybrat vlastní vybavení bez ohledu na specializaci.

Každý hráč má na výběr ze dvou zbraní (malá a velká) a ze 4 perků, na které si musí během boje vydělat. Granát má každý hráč v základu, ale lze ho použít jednou za minutu. Hráč má k dispozici laso s hákem, pomocí kterého se lze dostat přes vzdálená místa, nebo přímo z lasa skočit na nepřítele a epicky ho srazit k zemi jednou ranou do tváře.

Peníze získáváte zabitím nepřítele, nebo lze najít diamant, kterým získáte nějaké chechtáky navíc. Perky si hráč navolí při výběru zbraní či specializace.

Perky

Pomocník - přivolá NPC, které bojuje po vašem boku. Vybrat lze z odstřelovače, těžkooděnce a klasického vojáka.

Raketomet

Granát navíc

Mystický předmět- vhozením totemu na bojiště vyvoláte velký totem, kdy se na nepřítele snášejí "duchové", které ho zraňují.

Hra je po technické stránce bez chyby. Vše běží při stabilním frameratu 60fps. Grafická stránka hry, jak už jsme u studia Naughty Dog zvyklí, je na velmi vysoké úrovni. Hra opravdu ždíme z vaší konzole maximum a je to vidět v každém detailu. Ať už je to skvělá animace postav i obličejů, detaily prostředí či dohlednost.

Hře nechybí ani plná česká lokalizace, takže to vypadá, že se po vzoru Uncharted 3: Drakes Deception dočkáme českých titulků i u plnohodnotného čtvrtého dílu. Uncharted 4: Multiplayer mohou hrát majitelé hry Uncharted: The Nathan Drake Collection a samozřejmě PS+.

Beta končí v neděli 13. prosince, tak honem stahujte. Pro fanoušky téměr povinnost, ostatní udělají lépe, když si počkají na plnohodnotnou hru. Kromě stále nestabilních serverů, které snad vývojáři opraví co nejdříve, tenhle krátký předvánoční výlet do světa Nathana Draka stojí za to.

Máte předobjednáno Uncharted 4: A Thief's End?

Ano
Ne
Ne, ale kupovat rozhodně budu
Celkem hlasů: 37
Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background