background - PlayStation 4.5 – shrnutí spekulací
PlayStation 4.5 – shrnutí spekulací

PlayStation 4.5 – shrnutí spekulací

1. 04. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
11 min čtení

Určitě se k vám už donesly zvěsti, že Sony pravděpodobně chystá novou verzi PlayStaion 4 (mluví se o ní zatím pod názvy PlayStation 4.5 a PlayStation 4K), která nabídne podstatně vyšší výkon. Co ovšem toto odhalení znamená pro herní svět? Možná ještě přesnější by bylo se ptát: Proč? Jak? A kdy?

Proč?

Mohlo by se jednat o snahu nabídnout více alternativ pro konzolové hráče. Když se podíváme do historie, tak PlayStation 3 vznikl v rámci války o co největší výkon (a to se projevilo i na ceně), ale PlayStation 4 hodil za hlavu technologické závody a raději vsadil na cenově dostupnou zábavu – což se ukázalo jako správná cesta, protože všichni víme, že PS4 jde na dračku rychleji, než čokoláda v odtučňovacím centru. Co se to tedy u Sony děje? Není pravda, že by PS4 mělo problémy s výkonem – zdejší hry jsou povětšinou dobře optimalizovány, a za cca 8 000 Kč je PS4 velmi dobrý herní stroj. A i graficky předvádí dobré výkony (Uncharted 4 vypadá koneckonců naprosto fantasticky). Myslím, že také můžeme zamítnout spekulace o tom, že k virtuální realitě od Sony (PlayStaion VR) bude potřeba právě PlayStation 4.5 – soudě podle testů je PS VR plně kompatibilní se současným modelem PS4. Zdá se tedy, že PS4.5 je experiment Sony s více verzemi jedné konzole – což by vzhledem k tomu, že by PS4 a PS4.5 měly sdílet všechny hry, mohlo fungovat. Člověk by si pak totiž mohl vybrat, jestli chce drahou, ale výkonou konzoli, nebo levnou, která je co se týče síly spíše průměrná.

Jak?

Jelikož Sony zatím nevydali žádné oficiální prohlášení, tak musíme pracovat jen s informacemi, které odněkud vyštrachali herní novináři. Youtube kanál The Know kupříkladu přišel se zprávou, že příchod PS4.5 bude znamenat snížení ceny původního PS4, zatímco PS4.5 by měl být dostupný za stejnou cenu, jako PS4 při zahájení prodeje (to jest něco kolem 10 000 kč). Co se techniky týče, tak PS4.5 by měl nabídnout hraní her ve 4K (ať už native, nebo přes upscaling) a s největší pravděpodobností i FPS boost. Je taky nutné zdůraznit, že se nejedná o novou generaci konzolí, takže se nedá čekat, že by vznikly hry, které by jely jen na PS4.5, ale už ne na PS4 – to jednak z toho důvodu, že tituly, které jsou v současnosti ve vývoji už počítají s parametry současné PS4 a samozřejmě i z toho důvodu, že ignorovat 40 miliónů současných vlastníků PS4 by byla ekonomická sebevražda.

Jsou i jiné možnosti?

Pořád ještě existuje jistá pravděpodobnost, že PS4.5 bude jen doplněk současného PS4 (stejně jako externí jednotka u PlayStation VR, která tomuto setu dodává dodatečný výkon). Bohužel, dokud nám něco neřekne Sony, tak jsme s informacemi na poněkud tenkém ledě.

Kdy?

Je to znovu spekulace, ale hovoří se o začátku roku 2017. V úvahu také připadá letošní léto, ale to se mi zdá moc brzy.

Koupit či nekoupit?

Pokud bazírujete na grafice, tak bych se vsadil, že už vlastníte výkonné herní PC – jestli máte zájem o konzole, tak bych vám v tomhle případě doporučil počkat, až se zlevní současná verze PS4, protože si nemyslím, že by tato předváděla špatný grafický výkon. Nákup PS4.5 bych vám doporučil hlavně v případě, že máte 4K televizi a chcete z konzolí vyždímat více vizuální i výkonnostní šťávy.

Každopádně, moudřejší budeme, až nám něco řekne Sony – ovšem dá se čekat, že oficiálního ohlášení se dočkáme až na letošní E3.

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background