background - Final Fantasy XV – naskočte na hype train!
Final Fantasy XV – naskočte na hype train!

Final Fantasy XV – naskočte na hype train!

3. 04. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
15 min čtení

Pokud jste v životě neslyšeli slovní spojení Final Fantasy, tak jste nejspíš museli žít v jeskyni na měsíci a se zavázanýma očima. Tato série je s námi už o roku 1987 a za tu dobu si vybudovala silnou pozici v srdcích mnoha hráčů. A nyní se na nás chystá nový díl série, už s číslovkou 15.

Je tomu deset let co započaly práce na Final Fantasy XV, původně pod názvem Final Fantasy Versus XIII (což měl být titul pro PlayStation 3). Jenže pak následovaly odklady a odklady a chvílemi to vypadlo, že na žádný nový díl FF nedojde. Ale před pár dny jsme se konečně dočkali data vydání – oním slavným dnem bude 30. září 2016, takže si můžeme udělat poznámku do kalendáře a naskočit na onen příslovečný „hype train.“

Stručně – o co se ve Final Fantasy XV jedná?

Final Fantasy XV je akční RPG, které se odehrává v Království Lucis, jenž se nachází na technické úrovni naší současnosti, ale zároveň používá magií tzv. Krystalu, který poskytuje místním obyvatelům (a především královské rodině) velkou magickou moc. Právě Krystal je jedním z důvodů, proč se Lucis stane terčem bezprecedentní invaze Niflheimského Impéria, které magii nezná, ale zase má nad Lucis obrovský technický náskok. Abych vám zbytečně nevyzrazoval příběh, tak napíšu, že boj proti Niflheimu a záchrana Krystalu jsou jedny z hlavních dějových linek Final Fantasy XV, ale vzhledem extrémní rozsáhlosti hry – dokončit příběhovou kampaň má zabrat přes 50 hodin – toho budete mít ve hře na práci dost a dost.

Bonusy pro netrpělivé hráče

Možná jste měli to štěstí a dostalo se k vám demo – Final Fantasy XV: Episode Duscae, které bylo v loňském roce distribuováno jako bonus k Final Fantasy Type-0 HD. Jednalo se o krátký výřez z příběhové kampaně, který předváděl základní herní mechaniky a pár pokročilých technik a nepřátel (Behemoth, například). Já jsem si Episode Duscae celkem důkladně prošel a musím říct, že jsem se výborně bavil. Pokud jste na toto demo štěstí neměli, tak nezoufejte – Square Enix nám v těchto dnech naservírovalo Final Fantasy XV: Platinum Demo, které je přístupné všem a obsahuje kraťoulinký úvod do hry. Je sice obsahově menší než Episode Duscae, ale i tak podle mého soudu stojí za vyzkoušení. Pokud vlastníte PS4, nebo Xbox One, tak neváhejte. Dema jsou ovšem jen špička ledovce. Čeká nás anime minisérie s tématikou Final Fantasy XV, kterou můžete zkouknout zcela zdarma (už vyšel první díl, můžete jej zhlédnout zde). A také celovečerní CGI film Final Fantasy XV – Kingsglaive.

Gigantičnost kam oko pohlédne

Herní svět je obrovský a soudě podle Episode Duscae něm bude pořád co dělat. Máte tu města, vesnice, obrovské zóny lesů a plání (kde se to samozřejmě hemží ne příliš přátelskými potvoráky) ale dungeony. Právě podzemní oblasti jsou docela hardcore – jedna taková byla právě v Episode Duscae a řeknu vám, v momentě, kdy se na vás řítí ze všech stran goblini, se dostaví onen známý pocit srdce v kalhotách (tedy, doufám, že to bylo srdce...)

Je Final Fantasy XV hratelné i pro ty, kteří s touto sérií nemají žádné zkušenosti?

Ano! Final Fantasy netvoří na rozdíl od stejně starého Metal Gear jednolitou příběhovou linii a XV stojí samostatně bez návaznosti na předchozí díly. Stručně řečeno, vše co budete potřebovat vědět se dozvíte.

Bude PC verze?

Jednoplatformáky nejspíš zklamu. Hajime Tabata se sice dal slyšet, že PC verzi nevylučuje, zároveň ale dodal, že vývojářský tým se musí plně soustředit na konzole a až poté může nad PC portem začít uvažovat – přeloženo do běžné řeči to znamená, že pokud PC verze bude, tak rozhodně ne brzy po vydání hry na PS4 a Xbox One. Navíc se šušká, že vývoj FFXV byl docela drahý a studio by rádo prodalo co nejvíc kopií jen bude možné a jelikož PC je spíš pirate race než master race, tak bych s PC verzí příliš nepočítal.

Koupit či nekoupit?

Někdo by možná považoval tuhle otázku za poněkud předčasnou, ale já sám za sebe (a vyjádřím se žoviálně) říkám: Koupit, proboha koupit! Pokud hra splní to, co o sobě tvrdí, že bude obsahovat (a já věřím, že splní) tak to bude skutečně revoluční titul. Níže přikládám několik ingame videí, abyste si udělali přehled o tom, jak FFXV vypadá

Prohlídka herního prostředí

Infiltrace Niflheimské základny

Průzkum jedné zapomenuté oblasti

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background