background - Jaká je v současnosti nejvýkonnější grafická karta na světě?
Jaká je v současnosti nejvýkonnější grafická karta na světě?

Jaká je v současnosti nejvýkonnější grafická karta na světě?

8. 04. 2016
Petr Bartík
0 obrázků
6 min čtení

Grafická karta - to je pojem, který zajímá každého hráče. Její výkon je pro všechny milovníky počítačových her atribut, na kterém rozhodně záleží. Čím vyšší výkon, tím větší hráčský požitek. A jaká že je v současnosti ta nejlepší? Dovolte mi Vám tímto představit tu nejvýkonnější grafickou kartu na světě, kterou každý hráč touží mít. Jak jste však již sami jistě uhádli, jen ti movitější ji skutečně dostanou. Řeč je o unikátním modelu, který se zrodil ve známé a populární stáji. Tvůrci ze společnosti NVIDIA přinesli na trh tento model jako odpověď na budoucnost herního počítačového průmyslu a z té vyplývající potřeby a zároveň výzvy výkonnějšího hardwaru.

Nutno zmínit, že se nejedná o úplnou novinku. Na začátku minulého roku ji na světlo světa poprvé vynesl hlavní představitel NVIDIE Jen-Hsun Huang. Stalo se tak na konferenci GDC (Game Developer Conference). Tento model dostal vzhledem ke svým nadstandardním parametrům patřičný název - Titan X. První počítač s touto kartou pak dostalo přívlastek HAL3000. Jednou z jejích předností kromě extrémního výkonu umožňující vysoké detaily je také fakt, že dovoluje hraní v rozlišení 4K. Zajímavostí je přínost zcela nového čipu GM200. Paměť rovná se 12 GB.

Jak už však bylo zmíněno na začátku, ne každý si takový luxus může dovolit. Herní sestavy s touto grafickou kartou se pohybují v částkách nad 60 000 Kč i více. Pokud si ovšem takovou investici můžete dovolit a patříte k lidem, kteří hraní počítačových her věnují hodně času, kterého následně nelitují, pak taková koupě stojí minimálně za rozmyšlení. Na závěr ještě zhlédněte následující video, jakožto ukázku Unreal Enginu 4 na Titanu X.

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background