background - Counter-Strike na mobilu?!
Counter-Strike na mobilu?!

Counter-Strike na mobilu?!

22. 04. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
9 min čtení

Hry na mobilních telefonech a tabletech rozhodně neplatí za dobrý materiál pro hardcore hráče a ruku na srdce, většinou se jedná o věci, které hrajeme, když někde čekáme na autobus, nebo když někam dlouho cestujeme.

Nicméně díky čím dál silnější technické výbavě našich smartphonů se na těchto zařízeních objevují porty známých her, se kterými jsme měli to potěšení jen na konzolích, popřípadě na PC. Právě ze sekce domácích počítačů se na zařízení s operačním systémem Android onehdy dostal starý dobrý Counter-Strike 1.6, o čemž (rovněž onehdy) informoval server Kotaku. Tedy, je nutné říct, že se tam nedostal oficiální cestou ale jistou kličkou – jestli vás to zajímá tak tady máte návod.

Pro některé z vás může být překvapením, že se vůbec nějaká akční hra dá na mobilech hrát, ale pár dní zpátky jsme přinesli informace o současných populárních Androidích hrách, mezi kterými figurovalo i klasické GTA: San Andreas a které (společně s jinými dalšími tituly) dokazuje, že i pro akční hry je na mobilech místo. Bohužel, v tomhle momentě je nutné přiznat jednu věc – ačkoliv Counter-Strike a jemu podobné gamesy je na mobilních telefonech skutečně možné rozjet, tak vám všem musí být jasné, že ovládání nemůže být zrovna procházka růžovým sadem. Není tu ani WASD a myš, ani kolečko, křížek, čtvereček a trojúhelník – máte k dispozici jen dotykovou obrazovku a s tím si musíte vystačit. To znamená, že prakticky veškeré akce včetně pohybu je nutné provádět krkolomným (v tomhle případě spíš prstolomným) mačkáním tlačítek a to rozhodně nemůže být pohodlné. Kotaku způsob ovládání označili výrazem „the touch controls look like a pain“ – já bych to označil úplně jinou frází – „pain in the ass“ – neboli po našem „osina v zadku,“ protože v porovnání kupříkladu právě s GTA:SA pro Androidy je to celé příšerně kompilované.

Závěrem se tedy dá říct toto: Ačkoliv tedy jde CS 1.6 na mobilech skutečně hrát, tak jako zábavu na dlouhé cesty bych vám to skutečně nedoporučil, protože se spíš budete vztekat kvůli ovládání, než aby jste si skutečně zapařili. Nicméně zůstává rozhodně fascinující, kudy kráčí technický vývoj – vzpomeňme, jak jsme dříve na hraní CS 1.6 potřebovali vekou bednu, která stála v našem pokoji, zatímco nyní tuto hru rozjedeme na zařízení, které se nám vejde do kapsy kalhot. Přinejmenším to dokáže uchvátit.

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background