background - PlayStation 4 Neo – nepropadejte panice!
PlayStation 4 Neo – nepropadejte panice!

PlayStation 4 Neo – nepropadejte panice!

24. 04. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
9 min čtení

Kolem chystané nové veze PlayStation 4 (figurující pod přezdívkou Neo) panuje dost nejistot a vášní, někteří uživatelé PS4 se dokonce cítí podvedeni. Dnes si řekneme, proč v případě PS4 Neo nepropadat panice a proč tato nová verze PS4 nemůže nikterak ovlivnit váš hráčský život.

Žádná hra ani aplikace nebude koncipovaná jako PS4 Neo exkluzivka

Sony se dali slyšet, že nepovolí žádný software, který by byl kompatibilní jen z jednou verzí PS4, to v konečné důsledku znamená, že pokud jste spokojení se současnou verzí konzole, tak vás nic nenutí si PS4 Neo pořizovat. Hry zůstanou na současné PS4 na stejné úrovni, jako by PS4 Neo nikdy neexistovalo. Tohle není ani tak „friendly“ jednání ze strany Sony, ale nezbytná nutnost – dnes je ve světě kolem čtyřiceti miliónů vlastníků PS4 a začít je ignorovat by byla v podstatě ekonomická sebevražda.

Takže nebudou ani remasterované hry pro PS4 Neo?

Ne, hry dostanou 4K patch, který jim umožní běžet ve vyšším rozlišení a frame rate. U her které patch mít nebudou půjde obraz upscalovat do 4K. Všechny hry pro PS4 půjdou tedy na Neo hrát zcela bez problémů.

PS4 a PS4 Neo budou sdílet stejný operační systém a stejné informace o účtech

Všechny hry, které máte v knihovně na vaší PS4 budete mít přístupné i v systému PS4 Neo – v podstatě to bude stejné, jako byste se přihlásili z jiné PlayStation 4. Samozřejmě, stejně to bude fungovat i naopak, když si nějakou hru koupíte na Neo.

Máme vůbec důvod si PS4 Neo kupovat?

Na to je velmi jednoduchá odpověď. Pokud máte, nebo si plánujete pořídit 4K televizi, tak by se vám Neo docela vyplatil. Jinak je to více méně zbytečné. Neo sice nabídne lepší frame rate, ale jelikož současná PS4 je ve své cenové kategorii co se FPS týče docela na úrovni, tak si Neo pořizovat nemusíte. Samozřejmě se nabízí otázka, jestli (když ještě PS4 nemáte) bude lepší investovat do PS4, nebo PS4 Neo. Tady hodně záleží na vašich cenových možnostech – současná PS4 půjde s vydáním Neo s cenou dolů (podle zatím dostupných informací), takže si budete moct vybrat mezi dvěma alternativami.

Mám zájem o PlayStation VR, bude mi na to současná PS4 stačit?

Ano, PS VR má postprocesní jednotku, která celému systému dodává dodatečný výkon. Zařízení už bylo se současnou PS4 testováno a podle informací zainteresovaných lidí to funguje bez problémů i bez Neo (které zatím beztak nikdo neměl ani příležitost testovat).

PS4 Neo tedy rozhodně nepředstavuje ohrožení vašich hráčských zájmů, protože se skutečně nejedná o novou generaci a nic vás nenutí současnou verzi PS4 opouštět, pokud to sami nechcete.

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background