background - Srovnání herních rivalů na poli myší!
Srovnání herních rivalů na poli myší!

Srovnání herních rivalů na poli myší!

25. 04. 2016
Štěpán Durych
0 obrázků
14 min čtení

Steelseries a Razer. Dvě společnosti. Dva rivalové. Největší nepřátelé na poli herního příslušenství. Dnes se podíváme na ty nejlepší myši z jejich sortimentu. A to : The Razer DeathAdder Chroma a Steelseries Rival 300.

Jelikož jsem obě výše zmíněné myši vlastnil, můžu posuzovat z vlastní zkušenosti. Myši jsem vybíral dle následujících preferencí :

Ergonomie – Nechtěl jsem nějakou futuristickou myš se vzhledem nebezpečně podobající se transformerovi.

Osvětlení – Nejsem fandou do velkých světelných show. Nepotřebuji mít na stole malou diskotéku a tak jsem se rozhodl, že osvětlení pro mě není důležité.

Strana – Jelikož jsem od mala pravák, tak jsem se rozhodl, že chci buď pravou nebo oboustrannou myš.

Tlačítka – Nějaké ty tlačítka využívám, ale rozhodně nechci miliardu tlačítek, které mi budou při normálním hraní překážet.

Zaměření – Hraji vesměs všechny hry, takže univerzální myš byla jasná volba.

Jednu z těchto myší mám dodnes a slouží mi nadmíru dobře. Nebudu vám říkat co za myš to je, aby nevznikaly nějaké dohady o možném zaujetí a tak to nechám až nakonec.

The Razer DeathAdder Chroma :

Jedna z nejznámějších myší na světě je velmi pěkně zpracována a rozhodně si své místo na Slunci vydřela.

Myš disponuje barevným podsvícením se spektrem přes 16.000.000 barev. Takže pokud jste fanda do osvětlení – tato myš je ta pravá.

Pogumované boky rozhodně stojí za zmínku, jelikož vám umožňují přesný a stabilní úchop. Myš je orientována striktně pro praváky.

Optický senzor s rozlišením až 10.000 DPI. Snímač se dá ještě upravit přes stažitelný program Razer Synapse.

5 nastavitelných tlačítek s hyperesponse módem ( Rychlá odezva tlačítka )

On-the -fly-control mod – Myš registruje také pohyby, při kterých zvednete myš ze stolu.

Hra obstojí krásně ve skoro každé hře bez větších problémů. Rozložení tlačítek také není nijak strašné a dokáží dost ulehčit hru. Velice kvalitní a velké plus je pogumování a samotný tvar myši, která krásně padne do ruky a není moc velká šance na sklouznutí. Bohužel je tu i pár mínusů, jako například kabel, který má tendenci se točit a různě kroutit sám od sebe. Myš je sice dobře tvarovaná ale místy se nehodí její celková délka, například ve zmenšených prostorech.

Samozřejmě mínusem může být i cena ale to je daň za kvalitní hraní.

Myš má své plusy a mínusy jako každý výrobek, který si koupíte. Avšak za cenu 84,99 € na stránkách Razeru ( České a Slovenské obchody si nějaké to procento z ceny přidávájí ) dostanete vše, co si od myši slibujete.

Steelseries RIVAL 300 :

Jednoduše vypadající myš ze stáje Steelseries má také co nabídnout, podobně jako její oponent.

Myš disponuje novou technologií snímače a to tzv „Cutting Edge“, která má nabídnout ostřejší a přesnější snímání. Myš ovšem nemá tolik DPI jako předešlá a to pouhých 6500 DPI.

Tvar myši je vskutku primitivní a je individuálně zaměřená ( Levá i Pravá ).

Tlačítek také nemá nijak extrémně mnoho a tak se může zdát, že dostatečně zaostává za oponentem.

Myš je ovšem velice kvalitní co se týče pogumování a tvaru. Není zde šance, že by se vám ruka smekla, podobně jako u Razer deathadder, avšak tato myš má také velké plus co se týče tvaru. Myš není nijak velká ani těžká a tak se s ní smíří lidi s větší i menší velikosti ruky.

Podsvícení nabídne skoro stejné jako předešlá myš a to 16.8 Miliónů.

SteelSeries Engine 3 je program který vám pomůže si myš upravit dle svého gusta a přizpůsobit ji k obrazu svému.

Myš je vhodná spíše pro FPS a MMO typy her, než-li nějaké masivní RPG tituly, takže v této části je myš vskutku pozadu proti svému oponentu.

Velkým plusem je cenovka a to až o 14€ levnější.

Nakonec tohoto srovnání bych asi měl ještě znovu upozornit na to, že obě myši jsem vlastnil a byly pro mě srovnatelně kvalitní a ani jedna mi nepřišla nějak extra horší. Takže se dáme do sčítání + a -.

Myš, která se nachází v mém vlastnictví je SteelSeries RIVAL 300 a po 2 letech co ji vlastním, jsem maximálně spokojen. Avšak ve skříni mám stále razer myš, kterou si zapojím při hraní World of Warcraft a podobných her, kde se vám těch tlačítek hodí vícero.

Co máte raději?

Steelseries
RAZER
Celkem hlasů: 132
Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background