background - Co vlastně víme o nové konzoli od Nintenda?
Co vlastně víme o nové konzoli od Nintenda?

Co vlastně víme o nové konzoli od Nintenda?

28. 04. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
11 min čtení

Na poli Nintenda je poslední dobou poněkud ticho. Zatímco PlayStation 4 naložil hype train hrami, virtuální realitou a možností silnějšího hardware a Xbox One tak nějak neví co dělat a alespoň se snaží vydávat nové hry (byť se s nimi v mnoha situacích musí dělit s PC). Ovšem u Nintenda člověk neví... Ne, že by nevycházely žádné nové hry – co se týče kapesních konzolí, tak u těch je Nintendo takřka bez konkurence, a Wii U sem tam taky ještě něco dostane (onehdy se nám koneckonců dostal do rukou Star Fox Zero), ale jak možná víte, tak internetem už poměrně dlouho kolují dohady o chystaném Nintendo NX, což má být nová konzole právě od Nintenda... Problém je v tom, že o této věci prakticky nikdo nic neví – tedy ano, lidé zainteresovaní do celé věci jsou pravděpodobně informováni, ale společnost na veškerá data o nové konzoli uvalila informační embargo, takže my hráči zase víme prdlajs (jak by řekl Don Salieri).

Když už nic, tak onehdy jsme se alespoň dozvěděli, kdy se má NX dostat na trh – v letošní finanční správě Nintenda vyšlo najevo, že vydání této konzole se chystá na březen příštího roku. Pro mě osobně to bylo docela překvapení, protože jsem se domníval, že se Nintendo pokusí chytit ještě letošní vánoční nákupní horečku, ale společnost nejspíš nechce riskovat a být si jistá, že jejich nový systém bude bez chybiček (koneckonců, vypustit předčasně herní hardware by byl ještě větší průšvih, než vydat nedodělaný software (screw you, EA!)).

Hloupé je, že pořád nemáme ani tucha, co bude NX zač. Nintendo se sice už dalo slyšet, že jejich nová konzole bude něco zcela jiného než Wii U, které bylo (ruku na srdce) v podstatě jen modifikované Wii. Společnost také ohlásila, že máme očekávat zcela inovativní konzolový počin – to by mohla být velká výhra, nebo velká katastrofa. Je fakt, že v minulosti se Nintendu experimenty vydařily – vzpomeňme na Wii u něhož se vývojáři vybodli na závodění o technickou sílu s konkurencí a raději vsadili na alternativní způsob zábavy a jak jistě všichni víte, tak tohle byl tah na branku, protože se Wii stalo nejpopulárnějším herním zařízením své doby.

Teď se ovšem nabízí otázka, co Nintendo může ještě podniknout? Vody virtuální reality zdá se opanuje PlaySation, který minimálně v USA předběhl v počtu předprodejů svoje konkurenty (Oculus Rift a HTC Vive). Co se tedy dá ještě dělat originálního? Bude NX nějaký hybrid mezi kapesní a domácí konzolí? Bude nějak koexistovat s mobilními technologiemi? (smartphony a tablety) Nevím, nevíš nevíme... Nezbývá než doufat, že se v dohledné době dočkáme odpovědí – třeba takové E3 je tradiční místo na velká odhalení, ale bohužel, podle informaci které Nintendo poskytlo webu IGN se NX na letošní E3 neobjeví... Inu, shit happens, kdy se tedy dočkáme konkrétní informací, to je ve hvězdách.

Já osobě bych Nintendu úspěch přál – Wii U je sice všeobecně považováno za fail kvůli nízkým prodejním číslům, ale musím přiznat, že mě hraní na této konzoli docela bavilo (zejména nad Super Mario Maker jsem strávil mnoho času). Bylo by hezké, kdyby se společnosti podařilo zopakovat, nebo se alespoň přiblížit ke slavnému tažení Wii, protože bychom z toho těžili hlavně my, prostí koncoví uživatelé, ale hodně záleží na tom, co nová konzole dokáže hráčům nabídnout. Tak jim držme palce.

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background