background - Zahrajte si Nioh zdarma, dokud to jde!
Zahrajte si Nioh zdarma, dokud to jde!

Zahrajte si Nioh zdarma, dokud to jde!

3. 05. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
7 min čtení

Možná se k vám již donesly zvěsti o chystané samurajské řežbě Nioh pro PlayStation 4. Nyní máte možnost si tuto hru na vašem PlayStationu vyzkoušet – až do 5. května bude k dispozici alpha demo, kde si můžete omrknout boj a některé základní herní funkce. Demo Nioh najdete klasicky v PlayStation Store.

Nioh je akční RPG od Team Ninja a ve své podstatě je to odlitek Dark Souls – i když se tedy nemohu zbavit dojmu, že je Nioh o kus akčnější, ale i tak je tu podobností se Souls sérií více než dost (což ovšem není na škodu). Ergo se tedy můžete připravit na spoustu umírání, pekelně velké potvory a samozřejmě nepřátele k nezabití. Také by se tu daly najít spojitosti s legendární sérií Onimusha, tím spíš by Nioh stálo alespoň za vyzkoušení.

Děj hry se točí kolem osoby jménem William, což je syn japonského lenního pána a ženy ze Západu. Zajímavé je, že tato postava je inspirována skutečnou historickou osobou – Williamem Adamsem, anglickým námořníkem, který se svou lodí troskotal v Japonsku a který se jako jeden z mála Zápaďanů stal skutečným samurajem. Jeho životní příběh se pak stal inspirací pro mnoho vyprávění – určitě znáte knihu Šógun od Jamese Cavella, kde vystupuje William pod jménem John Blackthorne. Ještě zajímavější pak je, že samotná hra Nioh vychází ze scénáře k nikdy nenatočenému filmu Oni, který sepsal sám Akira Kurosawa, známý japonský režisér (mezi jeho nejslavnější filmy patří Rašomon, Sedm samurajů a Kagemuša).

Úplně nakonec zbývá říct, že hodně lidí vidí spojitost mezi Williamem a Geraltem s Rývie – upřímně řečeno jediná podobnost jsou tu bílé vlasy (což je zvláštní, protože podle popisu má být William blonďák, ale třeba to bude ještě nějak vysvětleno). Tady je nutné zdůraznit, že bělovlasí samurajové jsou pro Japonsko docela typický kulturní prvek – v divadle Kabuki bychom třeba našli fůru příkladů (a Kabuki je o dost starší než Zaklínač) a nenechte mě začínat o anime, nebo o Tekkenovi. Upřímně řečeno jsem jednou narazil i na obvinění, že Big Boss z Metal Gear Solid je vykrádačka Geralta, což je už ale úplně absurdní – nemusím snad ani vysvětlovat proč.

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background