background - Ninjas in Pyjamas - CS:GO TEAM!
Ninjas in Pyjamas - CS:GO TEAM!

Ninjas in Pyjamas - CS:GO TEAM!

4. 05. 2016
Štěpán Durych
0 obrázků
14 min čtení

Ninjas in Pyjamas - Tento švédský tým zná asi každý fanoušek progaming scény ve hře Counter Strike Global Offensive. Již několik let se drží na předních příčkách světové první třídy v této hře.

Tým byl založen již v roce 2000, kdy začal sbírat úspěchy ve hře Counter Strike 1.6 a trvání jejich vlády se táhlo až k roku 2007, kdy tým zaniknul. V roce 2012 se znovu zformoval tým, který od základů rozbořil dosavadní výkony v progamingu a stanovil laťku pekelně vysoko.

Jako největší úspěch týmu by se dalo považovat udržení tzv. Map Win Streaku, který činil neuvěřitelných 87-0, čili 87 vyhraných map bez jediné porážky.
Vyhráli i několik Turnajů, mezi největší patří například Copenhagen Games v letech 2013-2014, DreamHack: Winter 2012, Summer 2013, Summer 2014 a Electronic Sports World Cup : 2012.

Největším úspěchem začínajícího týmu byla jejich výhra na Cyberathlete Proffesional League World Championships po neskutečně těsném finále s týmem X3 ( základ týmu Team 3D ). NiP ulovila sponzora jímž se stalo SK Gaming a NiP převzalo jméno SK Scandinavia a později SK Sweden. Pod křídly SK sbírali další úspěchy, které jim umožnily v roku 2005 opustit stáj SK a jít do hry na vlastní pěst, pod dnešním jménem Ninjas in Pyjamas! Výhra turnaje CPL jim vynesla na tu dobu neuvěřitelných 170,000€.

Po té však nastal zánik CS 1.6 sekce a o NiP nebylo ani vidu ani slechu. Avšak pouze do doby, než vyšlo CS:GO, které pro NiP znamenalo restart a tým se pustil do hry s velkou vášní a také to bylo vidět na jakémkoliv turnaji, který hráli. Dokud si NiP drželi titul "Neporazitelní", tak se jich i dost obávali ostatní týmy. Bohužel se mi nepovedlo najít rozhovor, ve kterém hráč z týmu Fnatic říkal, a teď cituji nejlépe jak si to pamatuji : "Pokud si NiP udrží svojí kondici, turnaje v CS:GO přestanou mít smysl. Nikdo už nebude hrát o první místo. Všichni budou mít cíl dostat se do finále a se ctí si odnést stříbrnou medaili."

Ovšem, toto nebezpečí odpadlo po neskutečně těstném finále mezi NiP a Virtus. Pro, kdy VP porazilo NiP těsně a to 16:14, čímž zničili NiP jejich titul "Neporazitelných" a vyvolali tím vlnu odboje proti dosavadní "Tyranie" týmu NiP. Tým si stále vedl velice dobře, a vede si tak dodnes, avšak od této prohry bylo na turnajích vidět, jak byli veškeří oponenti mnohem více troufalí a drzejší a nebáli se týmu tak jako v minulé době.

I přes vlnu neůspěchů si tým vede dodnes velice dobře a drží se na 2. příčce nejlepších týmů na světě. Nynějším králem je tým Luminosity Gaming, který se předvedl jako úctyhodný oponent a právoplatný vítěz na letošním MLG Columbus Majoru.

Tým si za léta svého působení nasbíral řadu sponzorů, kteří je zásobují vším, včetně i jejich gaming pevnosti, kde NiP pilně cvičí a hráči zde i bydlí.

Mezi největší Sponzory NiP patří:

NET GEAR

BALLISTIX - CRUCIAL

EIZO

XTRFY

NOCCO

DXRACER

GUNNAR

Ovšem mají i smlouvy s firmami jako je například Steel series, která jim dodává veškeré herní periferie a to i jejich vlastní edice.

NiP nejsou však jen týmem, nýbrž i společností a tak ve Švédsku můžete například svlažit hrdlo jejich vlastním energy drinkem, nebo si dát na zub sladkou NiP čokoládu.

Jejich současný Line-up:

Christopher "GeT_RiGhT" Alesund (věk 25)

Adam "Friberg" Friberg (věk 24)

Richard "Xizt" Landstrom (věk 25)

Patrik "f0rest" Lindberg (věk 27)

Jacob "pyth" Mourujarvi (věk 22)

Zde vám přikládám pár fotek jejich gaming domu + video tour.

NiP jsou velice zárným příkladem toho, jakou má a vždy mělo hraní budoucnost a ukazují, jak se dá ovládnout herní bojiště ve velkém stylu.

Dnes jsem Vám představil svůj nejoblíbenější CSGO tým a zajímá mě, jaký na ně máte názor. Určitě dejte vědět v komentářích a nezapomeňte i napsat o tom, jaký team byste měli zájem přístě.

Máte rádi NiP?

Ano
Ne
Celkem hlasů: 124
Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background