background - Kde se bude odehrávat GTA VI?
Kde se bude odehrávat GTA VI?

Kde se bude odehrávat GTA VI?

7. 05. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
12 min čtení

Kolem chystaného nového dílu oblíbené akční série Grand Theft Auto se točí spoustu dohadů a spekulací. V první řadě je tu především otázka zasazení a otázka herní mapy. Dnes se podíváme na čtyři alternativy, o kterých byla v poslední době nejvíc řeč.

1) Mapa imitující Spojené státy

O tomhle byla řeč už nějaký čas a GTA: San Andreas se k něčemu takovému velmi přiblížilo. V podstatě by šlo mapu, která obsahuje více typů krajin – lesy, pouště, hory, přímořské oblasti a větší počet měst. Samozřejmě GTA:SA bylo limitováno možnostmi své doby, ale dnes by bylo možné vytvořit hru se skutečně velkou mapou. Kupříkladu takové Final Fantasy XV (které vyjde letos v září) bude mít herní prostředí skutečně monumentálních rozměrů (viz obrázek níže), takže Rockstar North má z technického hlediska kam sáhnout. Je tu ovšem ten problém, že vývoj Final Fantasy XV trval 10 let a je otázka, jestli by se nám chtělo na nový díl GTA čekat tak dlouho. Obávám se, že většinu hráčů by to přivedlo do blázince...

2) Mapa kombinující předchozí díly GTA

Tohle se zdá být pravděpodobnější a konkrétně mně by se to velmi líbilo (a vsadil bych se, že obecně většině fanouškům GTA taky). V podstatě by šlo o rozšířenou verzi mapy z GTA: San Andreas (Los Santos by ovšem bylo z GTA V) v kombinaci s Vice City a Liberty City (GTA III/GTA IV). Plus by tu byla samozřejmě volná krajina mezi městy, menší vesnice atd. Takováto mapa by byla hráči skutečně milovaná, protože by v ní bylo jednak spoustu možností na vyřádění se a hlavně by to byla nostalgická vzpomínka na starší díly GTA... A kdo z nás by se nechtěl vrátit do Vice City a podívat se, jak se město od osmdesátých let změnilo, že? O kus níže můžete na obrázku vidět, jak by si takovou mapu představovali fanoušci, problém je ovšem v tom, že podobně jako mapa, která by imitovala USA, by za tímto bylo spoustu práce a vývoj by trval vážně dlouho. Takže je otázka, jestli by tohle bylo vůbec realizovatelné.

3) Návrat do Vice City

Tohle by reálné být mohlo. V podstatě by šlo o předělávku Vice City ve stejném stylu, jakým GTA V předělalo oblast Los Santos a okolí z GTA: San Andreas. Bylo by tu základní město (samozřejmě větší než byl originál v GTA: Vice City) a okolí, které by vycházelo z Miami (víte o tom, že Vice City je inspirováno Miami, doufám...?) což by znamenalo tropické lesy, bažiny a pochopitelně i velké přímořské oblasti. Rozhodně mě, jakožto hráče, GTA VI v takovémto prostředí velmi lákalo a vzhledem k tomu, kudy teď kráčí dějiny GTA, se mi tato možnost jeví jako nejpravděpodobnější.

4) Jiné město mimo USA – Londýn, Tokio...

Tohle se jeví spíše nepravděpodobně. GTA IV ukázalo, že hráče čistě městské prostředí příliš nebaví. Ne, že by IV nebylo úspěšné, to v žádném případě, ale pro mnoho lidí byl tento díl takový „meh“ zatímco GTA V doslova trhalo prodejní rekordy. O GTA v Tokiu se nějaký čas skutečně uvažovalo, ale přenést sérii do úplně jiného prostředí (kde i doprava funguje na jiném principu) by bylo příliš namáhavé, takže s GTA na blízkém východě bych moc nepočítal. V Londýně se GTA už sice odehrávalo, ale s návratem série do této evropské metropole bych moc nepočítal, právě z výše popsaných důvodů. Navíc americké prostředí nabízí takové věci jako jsou černošské a hispánské gangy, či po zuby ozbrojené vidláky z venkova (jen si vybavte Cletuse ze Simpsonů). Vývojáři herní série GTA (Rockstar North) sice sídlí ve Skotsku, ale čekal bych, že další díl Grand Theft Auto bude znovu v USA.

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background