background - Hry, které byly zpracovány podle knih
Hry, které byly zpracovány podle knih

Hry, které byly zpracovány podle knih

14. 05. 2016
Robin Oleksink
0 obrázků
7 min čtení

Tak jako filmy natočené podle knižních předloh, můžeme najít i hry podle knih.

Mezi nejznámější hry podle knih, patří Warcraft. Nejvíce knih z této série vydala autorka Christie Golden. Nejprodávanější bestseller této autorky je šestý díl ze série WoW: Arthas - Zrod krále lichů. Druhým autorem série WoW je R.A.Knaak, který napsal jednu z prvních knih WarCraft: Den draka. Je jediným autorem, který napsal celou trilogii, která je podle mnohých to nejvydařenější ze všech knižních dílů WoW. Aaron Rosenberg je autor dvou knih ze světa WoW, pojednávající o orčí invazi do Azerothu. U druhého dílu mu asistovala již zmíněná Christie Golden. Keith R.A. DeCandido odstartoval sérii WarCraft knihou Kruh nenávisti, která je často opomíjena. Autorů knižní serie WarCraft je ještě více. Zde jsou podle mého úsudku uvedeny ty nejdůležitější, avšak názory se mohou lišit.

Book

Další hrou podle knižní předlohy je horrorová, sci-fi fantasy kniha Metro 2033 od autora Dmitrye Glukhovskyho. Kniha stejně jako hra pojednává o dobrodružství Arťoma, který s hrstkou lidí, živoří v moskevském metru, kde je možno z části přežívat, po zničující jaderné válce. Román Metro 2033 obdržel prestižní evropskou cenu ESFS Awards Eurocon 2007, jako nejlepší literární debut pro rok 2007. Pokud Vás samotná hra tolik nenadchla, tato kniha rozhodně změní Váš pohled na celé Metro 2033. Osobně doporučuji si ji přečíst.

Book2

Jako poslední, bych dnes zmínil knihy Diablo. Zde je to spíše naopak, jelikož knihy byly napsány podle hry, ale rozhodně stojí za zmínění. Nejvíce knih má na kontě autor R.A. Knaak. Ano, tento spisovatel nenapsal pouze knihy ze světa WarCraft. Mezi další autory se řadí Mel Odom a Robert B. Marks. Robert B. Marks byl první, kdo vydal Diablo v roce 2000. Byla to kniha Kletba démona, která je nezávislá na PC verzi hry Diablo.

jednazknih

Jistě se najde spousta dalších her podle knih, ale tyto jsem zmínil proto, protože patří k mým oblíbeným knihám a jsem vlastníkem nejedné z nich. Jde tedy pouze o můj osobní pohled, avšak většina lidí se mnou souhlasit nemusí.

Na konec bych rád doporučil, pokud jste fanoušky her, které mají "svou" knihu, některou si určitě přečtěte. Nudit se rozhodně nebudete.

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background