background - Uncharted 4 poráží konkurenci
Uncharted 4 poráží konkurenci

Uncharted 4 poráží konkurenci

27. 05. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
7 min čtení

Uncharted 4, nové hitovce od všemi obdivovaného studia Naughty Dog, se v éteru daří. Kromě velmi pozitivních recenzí je o hru obrovský zájem i v řadách nakupujících.

Před nedávnou dobou jsme psali o tom, že podle oficiálních dat, které poskytl PlayStation Blog, prodeje Uncharted 4 za první týden přesáhly hranici 2,7 miliónů kusů, což z této hry dělá prozatím nejrychleji prodávaný titul na konzoli PS4 – zdůrazňuji, že zde hovoříme skutečně o konkrétních prodaných kusech, ne o kopiích doručených do obchodů. Kupříkladu, předchozí díl Uncharted 3 sice prodal 3,8 miliónů kusů hned první den, ale víme, že tyto data označují právě hry prodané do obchodů a konkrétní čísla z prodejů předchozího dílu nemáme.

Naštěstí v případě Uncharted 4 se jedná o čísla, která představují kopie nakoupené lidmi, takže se v tomto bodě můžeme podívat na nějaké to porovnání. Je už teď jasné, že nové dobrodružství Nathana Draka porazilo v prodejích největší loňský hit – Witcher 3: Wild Hunt, kterého se v prvním týdnu prodalo „pouze“ 1.5 milionů kusů. Tohle je poměrně překvapivé, protože Witcher 3 vyšel na všechny tři hlavní herní platformy, zatímco Uncharted 4 jak známo pouze na PlayStation 4 – uvidíme jestli tento fenomén bude pokračovat (k dnešnímu dni se třetího dílu Zaklínače prodalo něco přes 10 miliónů kopií).

Ještě je také zajímavé porovnat si prodeje Uncharted 4 s Batman: Arkham Knight, což byla hra, která v loňském roce vedla žebříček prodejů v prvním týdnu (a rovněž se ji podařilo porazit Witcher 3). O zatím posledním dílu herního Batmana je známo, že měl zásadní problémy s PC verzí, která byla douhodobě nehratelná a na mnoha místech (včetně Steamu) stažena na nějaký čas z prodeje. I tak se ale Batman: Arkham Knight podařilo prodat 2,1 miliónů kopií. Což, je ale pořád míň, než v případě Uncharted 4.

Teď můžeme jen čekat a sledovat, kam až hvězda Uncahrted 4 vystoupá, je nutné říct, že tahle hra si svou slávu určitě zaslouží, protože pokud můžu hovořit sám za sebe, tak je to skutečně úžasný titul, který rozhodně stojí za zahrání.

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background