background - Jakých her se dočkáme tento červen?
Jakých her se dočkáme tento červen?

Jakých her se dočkáme tento červen?

2. 06. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
15 min čtení

Se začátkem léta přichází pro mnohé lidi čas vycházek, povalování se u vody a příležitostného sportu... Pro nás hráče se toho ale moc nemění – jsme zalezlí ve svých temných kamrlících a s ovladači v rukou si užíváme totální elektronické stimulace našich mozkových laloků.

Jaké zajímavé hry se pro nás tedy chystají tento měsíc?

(jen pro pořádek, zkratka XBO znamená Xbox One)

Hearts of Iron IV (PC)

6. června, to jest v den 72. výročí vylodění v Normandii vychází nejnovější díl legendární hardcore strategické série Hearts of Iron. Vyberte si stát a zkuste přepsat dějiny lidstva v době druhé světové války. Přejete si, aby Japonsko ovládlo Asii? Jste natolik nihilističtí, abyste dovedli nacistické Německo k vítězství? Nebo se projevíte jako vlastenci a v čele československé armády zadupete do země všechny nepřátele? V Hearts of Iron IV se taktickým možnostem meze nekladou.

Mirror's Edge Catalyst (PC/PS4/XBO)

Po několika odkladech se snad už konečně dočkáme této parkourové akce, která láká na volnost pohybu, fascinující artistické možnosti a návykovou hratelnost. S hlavní hrdinkou Faith budete pobíhat po střechách fiktivního města Glass a plnit rozčilené úkoly. Pokud se vám líbil první díl, tak vězte, že zde nebudete zklamáni, protože původní linearita tady byla nahrazena otevřeným světem a free-roam možnostmi, takže se budete moct proskákat podle libosti. Mirror's Edge Catalyst vychází 9. června.

Tokyo Mirage Sessions ♯FE (Wii U)

A co takové Nintendo? Tak třeba, 24. června vychází crossover u nás ne moc známých, ale v zahraničí populárních sérií Shin Megami Tensei a Fire Emblem. Tokyo Mirage Sessions je akční tahové RPG, které nás zavede do moderního světa inspirovaného současným Tokiem. Je pravda, že tahovky už nejsou tolik populární jako tomu bylo dříve, ale pokud se vám po tomto žánru stýská, tak Tokyo Mirage Sessions by mohl být vhodný materiál pro investici.

God Eater: Resurrection (PS4/PS Vita)

Tato nostalgická vzpomínka na staré PS2 řezačky se na vaše konzole dostane 28. června, ve své podstatě se jedná o předělávku populární hry Gods Eater Burst, která před šesti lety vyšla na PlayStation Portable. Pokud máte rádi řezání do velkých příšer, tak by tohle mohlo být něco pro vás.

Lego Star Wars: The Force Awakens (PC/PS3/PS4/X360/XBO/Wii U/PS Vita/3DS)

O sedmém filmovém Star Wars by se dalo celkem vášnivě debatovat – proč jen mi ten děj připomínal čtyřku? Nicméně se určitě všichni shodneme na tom, že herním Hvězdným válkám se ale vůbec nedaří. EA se podařilo s loňským Star Wars Battlefront nakrknout a zklamat mnoho lidí, takže teď musíme doufat, že se v světě gamingu podaří pošramocenou pověst Hvězdných válek napravit Lego podobě právě sedmého filmového dílu. Lego hry si vybudovaly velkou fanouškovskou základu, jednak díky skvělé hratelnosti, ale především tím, že tyto jsou často koncipovány jako parodie, což je v herním světě docela nevídané. S krásným smyslem pro humor se k vám Lego Star Wars: The Force Awakens dostane 28. června.

Star Ocean: Integrity and Faithlessness (PS4)

Kdyby byl Donald Trump hráč a ne fašista, tak by jeho heslem mohlo být: „Make JRPG great again.“ Ne, že by se tomuto žánru nedařilo, ale zlatá éra japonských her na hrdiny skončila už pár let zpátky a zatím se nepodařilo pochodeň slávy těchto gamesek znovu zažehnout. Návratem JRPG do síně velkoleposti by ale mohl být právě nejnovější díl Star Ocean. Hra láká na dobrodružství v tajemné zemi, krásnou vizuální stránku a na propracovaný systém vývoje postav. Uvidíme, jak se jí bude dařit v éteru – v Evropě sice vyjde až 1. července, ale při nákupu online můžete využít dřívějšího amerického data vydání, to jest 28. června.

The Technomancer (PC/PS4/XBO)

Aby těch her vycházejících 28. června nebylo málo, tak v tento den na pultech obchodů přistane i akční sci-fi RPG od francouzských Spiders. Hádám, že drtivá většina RPG pozitivních jedinců bude minimálně na začátku léta zahrabaná ve Witcher 3: Blood nad Wine (což je jen dobře), ale pokud někdo z vás uvažuje o návštěvě studených končin vesmíru, tak právě Technomancer by mohla být dobrá volba (tím spíš, že dlouho očekávaná hra vesmírácká No Man's Sky byla odložena na srpen).

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background