background - Hráči jsou pekelně na*raní kvůli „novému“ Metal Gear
Hráči jsou pekelně na*raní kvůli „novému“ Metal Gear

Hráči jsou pekelně na*raní kvůli „novému“ Metal Gear

5. 06. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
10 min čtení

Společnost Konami (znovu) aspiruje na nejvíc nenáviděnou společnost herního světa (i když trumfnout EA je v tomhle docela těžké)...

Nejspíše jste asi slyšeli o chování Konami na loňském předávání Game Awards, kdy tato společnost zakázala Hideo Kojimovi, aby si přebral cenu za svou práci (Metal Gear Solid V: The Phantom Pain vyhrála kategorii nejlepší akční hra a nejlepší soundtrack). Už tohle samo o sobě by bylo pěkné svinstvo – představte si, že byste například napsali knihu a pak by vám nakladatel zakázal abyste si přebrali ocenění za bestseller roku, či něco takového. Rozhořčení hráčů pak dostoupilo vrcholu, když na povrch vyplavaly detaily z vývoje právě Metal Gear Solid V, kdy byl Kojima se svým týmem omezován z důvodu „úspor“ což vedlo k tomu, že výsledná hra byla jen část původního konceptu. Takové jednání bylo vyloženě směšné, už vzhledem k tomu, že Kojima Productions už v minulosti prokázali, že ví jak se dělá skvělá hra, a že Konami udržovala v obecném povědomí právě Série Metal Gear.

Po odchodu Hidea Kojimy a jeho týmu teď ovšem Konami znovu prokázali, že ví, jak nas█at hráčskou komunitu, když vzali Fox Engine, vyvinutý v Kojima Productions, a vytvořili s ním remake Metal Gear Solid 3 – za normálních okolností by předělávka třetího dílu MGS hráče potěšila (i přes iritující skutečnost, že by to bylo bez Kojimovy účasti), problém je v tom, že tohle nebude plnohodnotná hra, ale pachinko mašina. Viz tento trailer:

Pokud netušíte, co je to pachinko, tak to je stroj ne nepodobný západnímu pinballu, jen je o kus akčnější a často může mít i nějakou „příběhovou“ kampaň.

Hráčská komunita je nicméně nas█aná oprávněně, a to z několika důvodů: 1) Konami využívá práce Kojima Productions i značky Metal Gear na nesmyslný výrobek, který cílí jen k obohacování společnosti. 2) Je to plýtvání – jak se sami můžete přesvědčit při hraní Metal Gear Solid 5, nebo u výše přiloženého traileru – Fox Engine umožňuje vytvořit nádhernou vizuální stánku a to není všechno! Nabízí takové možnosti optimalizací, že pátý díl Metal Gear Solid nejen, že bez problémů rozjela jak předchozí generace konzolí, ale i slabé a levné počítače (někdy se z nadsázkou říká, že MGS5 byste si zahráli i na toustovači). Nabízí se tedy otázka proč proboha používat něco takového na obyčejnou arkádovku, kde navíc jde spíš o balónky které tam poskakují, než o to, co se děje na obrazovce. 3) Místo toho aby se Konami snažila napravit si pošramocenou reputaci, se rozhodla ještě víc likvidovat sérii Metal Gear, místo toho, aby se zaměřila například na vytvoření remaku staršího dílu ve Fox Engine, po čemž hráči doopravdy touží tak... Mě už teď docházejí slova, jistě chápete znechucení mé i herní komunity. Představte si třeba, kdyby se nějaký magor rozhodl, že například ze Zaklínače udělá kulečník (Geralt by byl bílá koule).

Myslím, že v tenhle moment nezbývá, než říct ono dnes už okřídlené „FUCKONAMI.“

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background