background - 10 nejlepších her z letošní E3
10 nejlepších her z letošní E3

10 nejlepších her z letošní E3

28. 06. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
26 min čtení

E3 přinesla spoustu nových a zajímavých věcí. Především už jako tradičně jsme se dočkali odhalení nových her, popřípadě nových informací o titulech už dříve oznámených. Sice jsme neviděli oznámení Last of Us 2 a ani Media Molecule se svou úžasnou hrou The Dreams se letos neobjevili, ale i tak byl program E3 plný zajímavostí.

10) Days Gone

Zombie žánr je už poněkud prolezlý červy, ale Days Gone se tváří jako hra, která do toho přinese trochu čerstvého vzduchu. Zombíky tentokrát nebude masakrovat střelnými, ani sečnými ani jakýmikoliv zbraněmi... Tedy ano, střílet do nich budete moct, ale bude vám to prd platné, protože těch oživlých mrtvol na vás naběhne tolik, že nebudete mít nejmenší šanci je pobít dřív, než vás stihnou sežrat zaživa, takže vám nezbude nic jiného, než vzít do zaječích. Právě tohle by mohl být velmi zajímavý prvek, který celou hru nasměruje spíše k survivalu než k akci. Days Gone stojí minimálně za naší pozornost.

9) Dishonored 2

Už první díl Dishonored byla vskutku zábavná věc a dvojka slibuje být lepší, rozsáhlejší, promazanější... Nevím, jestli má smysl tento skvělý titul nějak zvlášť představovat, jsem si jistý, že jednička vašemu oku neunikla. Zkrátka, tady máte trailer a kochejte se, pane doktore.

8) The Last Guardian

Adventura s fůrou logických prvků The Last Gurdian je ve vývoji už skoro deset let, ale zdá se, že nyní se konečně dočkáme jejího vydání. Pokud jste nějakým záhadným způsobem o této milé hříčce ještě neslyšeli, tak se jedná o hru, kde se vžijete do role ztraceného mladíka, který se setká a s přátelí s příšerkou jménem Trico a společnými silami se musí pokusit přežít v nehostinném prostředí kolem. Hra je jiná hlavně z toho důvodu, že při řešení hádanek musíte počítat s tím, že je s vámi zvířátko, se kterým musíte jako se zvířátkem jednat. Trico nebude reagovat na vaše povely, musíte ho napřed naučit chápat co po něm chcete. Právě tímhle je The Last Guardian zajímavý a mohl by být zařazen mezi nejlepší tituly tohoto roku.

7) Mass Effect Andromeda

Z nového Mass Effect jsme toho na letošní E3 až tak moc neviděli, ale z toho co už víme je jasné, že by se mohlo jednat o jednu z těch her, která vás chytne a už nepustí. Dočkáme se nového hlavního hrdiny, a herní náplně, kde bude vaším cílem najít nový domov pro lidstvo. Důležitý tady bude systém morálky, kdy vaše rozhodnutí nejen, že budou ovlivňovat děj, ale i názory okolního vesmíru na hlavního protagonistu. Datum vydání bylo bohužel stanoveno až na březen 2017, ale BioWare slibují, že se čekání vyplatí a že tohle bude největší hra, jakou kdy vytvořili.

6) Battlefield 1

Tohle je další hra, které jste nemohli uniknout, protože jí byl ještě nedávno doslova plnej internet. Na E3 jsme mohli vidět mimo jiné i multiplayerový match vybraných šťastných jedinců, mezi kterými byl i Snoop Dogg (který byl podle ohlasů na akci „high as a zeppelin"). Každopádně se potvrdilo, že Battlefiled 1 bude spíše hrou na motivy první světové války, čekejte spíše akci než realismus, ale komu to vadí? Hra vypadá zábavně a já věřím tomu, že BF1 bude stejně skvělá, jako dnes už legendární Battlefield 1942.

5) God of War

Kratos je zpátky a je snad ještě větší frajer než byl dříve. V gameplay ukázce jsme na E3 mohli vidět, že nový díl série God of War bude zasazen do severské mytologie a že... Inu, že vypadá vyloženě nádherně. Opět se dočkáme drsných bojů, brutálních eliminací – zkrátka, God of War jak ho chceme.

4) Death Stranding

Hideo Kojima přišel na E3, řekl pár slov, ukázal jeden krátký trailer... a internet se složil v hysterii, připomínající náboženský rauš. Death Stranding, nový titul od nového Kojima Productions se tváří jako vyloženě fascinující hra a onen trailer – no řekněme, že něco takového jste v herním světě ještě neviděli. Za zmínku také stojí to, že ihned po veřejné prezentaci začali hráči luštit skrytá poselství, která Kojima do traileru umístil – tomu se říká umění zaujmout. Sám velký Kojima se pak dal slyšet, že hra bude představovat originální herní dobrodružství, které se bude odlišovat od všech ostatních současných her (a věřte mi, že Hideo Kojima je něčeho takového doopravdy schopen). A ještě jedna věc, hlavního protagonistu hry Death Strandig ztvární herec Norman Reedus, známý především ze seriálu The Walking Dead.

3) Detroit: Become Human

Představte si hru, kde nebude žádný nápis „game over“ a která bude počítat s každým rozhodnutím i chybou kterou provedete. Zní to zajímavě? Ano. Zní to povědomě? Také ano. Podobný princip jsme už viděli ve hrách Heavy Rain a Beyond: Two Souls – a teď pozor – Detroit: Become Human je od stejných vývojářů, to jest od Quantic Dream, kteří slibují, že jejich nový výtvor bude ještě komplexnější, než cokoliv co kdy vytvořili. Vzhledem k tomu, jak dlouho je Detroit: Become Human ve vývoji bych se tomu ani moc nedivil. Tato hra nám nabídne noirový příběh z budoucnosti, kdy se umělé formy života stanou běžnou realitou a právě na střetu lidí a androidů bude příběh této hry stavět. Zajímavostí také je, že hlavních protagonistů bude hned několik a že se vám může klidně stát, že ne každý se dočká závěru hry. Vše bude záležet na vašich rozhodnutích.

2) Horizon: Zero Dawn

Tato hra byla představena loni na E3 a od té doby kolem ní bylo ticho, až se někteří lidé začali obávat, že z vývoje sešlo. Opak byl však pravdou, letos Horizon: Zero Dawn ukázal nové gameplay záběry a... ano, je to nádhera. Pokud jste, znovu nějakým záhadným způsobem o Horizon: Zero Dawn ještě neslyšeli, tak je to chystané open world RPG, odehrávající se ve velmi vzdálené budoucnosti. Rozhodně je nutné říct, že tady nehovoříme o post-apo žánru, ale o éře, kdy se svět už z apokalypsy vzpamatoval. Moderní lidstvo někam zmizelo, přeživší lidé utvořili kmenová společenství a planetu ovládly stroje, ovšem ne ve stylu Terminátora, ale spíš ve stylu Darwina. Stroje se prostě vydaly vlastní evoluční cestou, takže se po světě Horizon: Zero Dawn courají mašiny připomínající dinosaury, čtyřnozí mechaňáci imitující savce – stručně řečeno, vyvinula se zde samostatná mechanická fauna. A právě v tomto světě se bude hra odehrávat. Fascinující, že ano?

1) The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Hrdinný Link se vrací a to v plné parádě. Nový díl Legend of Zelda se tváří jako neskutečně promakaná hra, která ještě navíc na E3 neukázala svůj plný potenciál, protože Nintendo nechalo v E3 demu odstranit NPC a také zde neukázali žádná města, ani vesnice (a to kvůli tomu, aby se vyhnuli spoilerům). Mohli jsme vidět lov, průzkum, vaření, výrobu lektvarů, boj s nepřáteli rozličných velikostí... K tomu vám ještě nová Zelda nabídne plnou interakci s prostředím – kupříkladu, když máte na stromě zajímavý předmět, tak můžete strom buď pokácet, nebo na něj vyšplhat. Ze stromu pak sniperovat nepřítele, nebo, když jste zvolili možnost „pokácet,“ tak co takhle skutálet kládu z vršku a nepřítele převálcovat? A nebo ještě jiná věc, kašlete na strom, prostě se zkuste pomalu připlížit a nepřítele překvapit, když se fláká u ohně a zbraně mu leží opodál. Nebo si zahrajte na drsňáka a vyhoďte celý jejich tábor do povětří. Dámy a pánové, jestli tahle hra nevrátí Nintendu zašlou slávu tak už nevím co...

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background