background - Nejznámější hry, které byly ve světě zakázány
Nejznámější hry, které byly ve světě zakázány

Nejznámější hry, které byly ve světě zakázány

3. 07. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
8 min čtení

Battlefield 4

Pro mnoho z vás tohle bude asi překvapení, ale Battlefield 4 byl na konci roku 2013 oficiálně zakázán a to v Čínské lidové republice. Oficiální prohlášení bylo, že hra „vrhá špatné světlo na čínskou armádu a mezinárodní pověst.“ BF4 byl dokonce označen za „záškodnickou kulturní invazi.“ Nejabsurdnější na této události ovšem je, že Battlefiled 4 se původně v Číně dočkal standardního vydání, zásah úřadů přišel až po DLC China Rising. Hra byla na příkaz cenzorů stažena z prodeje a na hráče byl vyvíjen tlak, aby hru odinstalovali ze svých konzolí a počítačů.

Hearts of Iron

Stejný osud jako Battlefield 4 potkal v Číně i strategickou hru z roku 2002 Hearts of Iron, která byla zakázána prostě kvůli tomu, že byla historicky přesná. Zobrazovala Tibet, Mandžusko a Xinjiang jako státy mimo Čínu a Taiwan pod kontrolou Japonska. Vtip je v tom, že Hearts of Iron začíná v roce 1936 a v té době skutečně Taiwan byl součástí Japonska a výše zmíněné země byly na Číně nezávislé. Historie a pravda je bohužel něco, co bývá v totalitních státech ignorováno.

Mafia II

Ne všude ve světě byly zlaté české ručičky oceněny. Mafia II byla zakázána ve Spojených arabských emirátech kvůli zobrazovanému násilí a erotice. Po nějakém, čase byl zákaz naštěstí odvolán pro digitální verze. Za zmínku stojí, že podobně zde dopadly i jiné akční tituly, jako třeba série Grand Theft Auto.

Homefront

Akční hra z 2011 byla zakázána v Jižní Koreji, aby se předešlo diplomatickým roztržkám se severním sousedem. Jak asi víte, tak Homefront zobrazuje vzestup Severní Koreje, která ovládne větší část východní Asie a Spojených států amerických. Ve hře potom hrajte za americké odbojáře, kteří čelí korejským vojskům. Právě ve strachu z možné reakce KLDR došlo k tomuto zákazu. Ne, že bych chtěl říct, že jihokorejská vláda nemá koule ale... asi je nemá.

Half-Life

Dnes už legendární hra od Valve byla zakázána v Singapuru kvůli zobrazovanému násilí. Zajímavé je, že toto rozhodnutí se setkalo s masivním odporem hráčské komunity i prodejců, byly sepisovány petice a vymýšlely se způsoby, jak rozhodnutí rady pro cenzuru obejít. Nakonec byl zákaz odvolán, prakticky týden po té, co byl schválen. Dalo by se říct, že z toho plyne to poučení, že si hráči nemají nechat kálet na hlavu.

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background