background - Nové informace a spekulace o Nintendo NX
Nové informace a spekulace o Nintendo NX

Nové informace a spekulace o Nintendo NX

1. 08. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
7 min čtení

Počínaje Eurogamerem a herními blogy konče – internet zaplavily nové informace (či spíše řečeno pověsti a dohady) o tajemném Nintendo NX. Tajemném, protože Nintendo je skoupé na informace (vždyť i nových gameplay záběrů z Legend of Zelda jsme se dočkali až letos na E3)

Každopádně, o čem se tedy píše? Nintendo NX by mohla být kapesní konzole s odnímatelnými ovládacími prvky (trochu ve stylu Nvidia Shield) a poháněna procesorem Nvidia Tegra, což by NX postavilo do slabší pozice než současnou generaci konzolí. Je sice pravda, že Nintendo necílí na války o technickou sílu, ale tyhle informace by byly v rozporu s těmi spekulacemi, že NX by mělo být silnější, než Xbox One. Navíc i Nintendo samo se dalo slyšet, že NX bude jiné a lepší než současné Wii U (což by se mělo vztahovat i na výkon). Navíc NX má být schopné rozjet všechny hry co Wii U a objevila se i informace, že nová Zelda má být na NX v lepší kondici, než právě na Wii U. Dobrá, také tu máme i spekulaci, že se NX vrátí k systému kazetek, podobných těm z éry NES, ale o tomhle se dá celkem dobře pochybovat, vzhledem k tomu, že Nintendo u svých konzolí počítá se zpětnou kompatibilitou.

Ovšem pokud se na tyto nové spekulace podíváme v širším měřítku, tak tyto kráčejí v souladu s vůbec nejrozšířenější spekulací, že NX bude hybrid kapesní a domácí konzole – to jest, že se bude jednat o dvě oddělená zařízení, která budou v domácím prostředí fungovat jako jedno. Tahle možnost by Nintendu umožnila vyrábět hry pro jeden systém a z NX by to udělalo více konkurenceschopnou konzoli. Vůbec největší problém Wii U byl nedostatek her a NX by si právě na tohle mělo dávat pozor.

Ať tak či onak, odhalení NX bychom se měli dočkat až letos v září, takže která z těchhle spekulací je pravdivá, to zjistíme až tehdy.

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background