background - Oficiální ohlášení PS4 Slim a PS4 Pro – přinášíme detailní informace
Oficiální ohlášení PS4 Slim a PS4 Pro – přinášíme detailní informace

Oficiální ohlášení PS4 Slim a PS4 Pro – přinášíme detailní informace

8. 09. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
18 min čtení

Tak už je to tady – po mnoha spekulacích a disputacích mezi hráči Sony konečně ohlásili rozšíření nabídky svých herních konzolí.

Co je PS4 Slim?

Jedná se v podstatě o stejný PlayStaion 4, jaký byl do teď v prodeji, jenom v menším a skladnějším provedení. Hovoří se o tom, že do prodeje půjde s 500 GB HDD, ale je možné, že retaileři nabídnou i verze s 1-2 TB (přinejhorším, HDD lze u PlayStationů bez problémů vyměnit). Za zmínku také stojí, že PS4 slim má nová (a lépe provedená) tlačítka pro spuštění konzole a vytažení disku. Také USB porty změnily svoje usazení. Jinak oproti původní PS4 by měla být slim verze úspornější co se spotřeby týče a snad i o kapku výkonnější.

Každopádně, PS4 Slim půjde do prodeje 15. září 2016 a bude stát kolem 8 000 Kč.

Co je PS4 Pro?

PS4 Pro není nic jiného, než onen dlouho diskutovaný PS4 Neo. Jedná se o lepší a výkonnější PS4, která nabídne vyšší framerate i vyšší rozlišení (až 4K) většina současných her bude přetvořena tak, aby mohla plně využívat nový hardware a samozřejmě, hry které mají teprve vyjít už s výkonem PS4 Pro budou počítat. Tituly, které nebudou pro nový systém optimalizovány, pak bude možné upscalovat do 4K rozlišení automaticky. PS4 Pro dále nabídne dvojnásobně silnější GPU a bude se standardně prodávat s 1 TB HDD.

Na pulty obchodů PS4 Pro přistane 10. listopadu 2016 a bude stát něco málo pod 11 000 Kč.

Konkrétní hardwarové specifikace PS4 Pro jsou zde:

Co dělat, pokud vlastníte současnou verzi PS4?

Nic – hry, které budou vycházet pro PS4 Pro a PS4 Slim budou dostupné i na současné PS4 – obě nové konzole nejsou „nové“ v tom tradičním slova smyslu – PS4 Pro je v podstatě ten samý systém, který jen nabízí větší výkon. Ergo, jestli netoužíte po vysokém rozlišení a vyšším framerate, tak můžete bez problému zůstat u své současné konzole. K tomu si navíc připište, že díky PS4 Pro se na klasické PS4 dostane HDR podpora, což znamená velké zlepšení grafické úrovně vašich her. Nová verze PS4 tedy přináší výhody i svým starším bratříčkům.

Co dělat, pokud si chcete PS4 pořídit až teď?

Sony vám teď v podstatě nabízí tři alternativy – dá se předpokládat, že současná verze PS4 půjde s cenou dolů, takže pokud vám tato podoba konzole vyhovuje, tak ji bude možné sehnat lacino. Druhá alternativa je PS4 Slim – jak je zmíněno výše, tak se jedná o de facto stejný hardware, takže rozdíl je jen ve vzhledu (odchylky ve výkonu jsou zanedbatelné). A pokud budete ochotní sáhnout hlouběji do kapsy, tak investice do PS4 Pro se určitě vyplatí (ovšem s tím, že tento model zabírá nejvíce místa, tak s tím musíte při konstruovaní vašeho hráčského doupěte počítat). A rovněž budete muset počítat s tím, že plného herního potenciálu PS4 Pro dosáhne s 4K televizí/monitorem. Na obyčejných monitorech může vyniknout jen vyšší framerate.

Jak je to s PlayStation VR?

PlayStation VR – systém virtuální reality pro PlayStation 4 je plně kompatibilní se současnou PS4 (a ano, už to bylo odzkoušeno v praxi). Nižší výkon základního modelu PS4 je zde kompenzován postprocesní jednotkou, která je součástí balení každého PlayStation VR. Virtuální realitu si tedy budete moct užít jak na současné PS4, tak na PS4 Slim. A pochopitelně, PS4 Pro nabídne pro VR výstřelky víc výkonu.

Z hlediska konkurenčního boje – je lepší investovat do PS4 Pro, nebo Xbox One Scorpio?

Tady hodně záleží na tom, co máte v úmyslu s konzolemi provádět. PlayStationy nenabízejí možnost přehrát 4K Blu-Ray disky, zatímco Xbox One Scorpio a Xbox One S (slim verze Xbox One) tuto možnost mají. Stejně tak Scorpio nabídne silnější hardware a pravděpodobně se bude jednat o nejsilnější herní konzoli na světě (pokud jej netrumfne Nintendo NX, ale s tím bych moc napočítal). Ovšem na druhou stranu, Xbox One jako konzole má hodně málo obsahu, který by šel označit jako exkluzivní. Zejména pokud vlastníte výkonný PC, tak je nákup Xboxu v podstatě hovadina (nebojme se toho slova), protože se Microsoft rozhodl vydávat exkluzivní hry pro Xbox One i na Windows 10, čímž podle mého názoru zcela zničil ambice mnoha lidí si Xbox One pořídit. Zkrátka a dobře, pokud je vašim prvořadým zájmem na konzolích hrát, tak je PlayStaion ta lepší alternativa.

Jaké hry budou mít na PS4 Pro podporu rozlišení 4K?

Podle webu IGN se zatím jedná o tyto tituly (seznam se určitě ještě rozšíří):

Vydané hry:

 • Deus Ex: Mankind Divided
 • Rise of the Tomb Raider
 • Killing Floor 2
 • Uncharted 4: A Thief's End
 • Infamous: First Light
 • Middle Earth: Shadow of Mordor
 • Paragon
 • Call of Duty: Modern Warfare Remastered
 • Call of Duty: Black Ops 3
 • The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited

Chystané hry:

 • Spider Man
 • For Honor
 • Watch Dogs 2
 • Days Gone
 • Farpoint (PSVR)
 • Horizon: Zero Dawn
 • Call of Duty: Infinite Warfare
 • Mass Effect Andromeda
 • Final Fantasy XV
 • Dishonored 2
 • Battlefield 1
 • Fifa 17

Níže ještě přikládáme videa s 4K gameplayem ze hry Horizon Zero Dawn a kompilaci dalších 4K her pro PS4 Pro.

A pro info – prodávat se bude i nová a hezčí PS4 Kamera – samozřejmě, ta původní bude také kompatibilní (a to i s PlayStation VR).

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background