background - Vampyr – slibné upírské akční RPG
Vampyr – slibné upírské akční RPG

Vampyr – slibné upírské akční RPG

24. 09. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
6 min čtení

Upírských her je jako šafránu a dobrých upírských her je ještě míň – upřímně, mám pocit, že jediný dobrý titul o bytostech sosajících krev, který jsem kdy hrál, byl Vampire: The Masquerade – Bloodlines, ale to už je moře let, co tahle pecka vyšla...

Samozřejmě, v případě hry Vampyr mluvíme o skutečných upírech, ne o nějakých kreténech, kteří svítí na sluníčku. Můžeme čekat proklatě temnou atmosféru a krvavé bitky, ve kterých bude možné používat nejrůznější magické vychytávky – například schopnost prostorového přesunu, která vám umožní mimo jiné i obcházet nepřátele (že by stealth prvky? Whoa!) samozřejmě, pokud se vám nepřátele obcházet nechce, tak je můžete podle libosti zmasit – očividně je tu jedna schopnost, při které vyvoláte jakési temné monstrum, které rozláme vašim protivníkům kosti (kdo by neměl rád krvavé scény, že?). Plus, máme tu i lidské prostředky likvidace – sečné nástroje a střelné zbraně.

Hra používá klasické principy akčních RPG, kupříkladu dialogické systémy, kde volba odpovědi logicky ovlivní výsledek celé konverzace. Měl by tu být i crafting systém a hra samotná se má odehrávat na částečně otevřené mapě (ulice Londýna). Zajímavé ovšem je, že Vampyr má dodržovat mytologická fakta o upírech – kupříkladu, hlavní hrdina (Jonathan Reid) nebude moc vstoupit do cizího domu, pokud ho do něj někdo z jeho obyvatel nepozve (což zní sakra zajímavě). Interesantní prvek je také společenská provázanost jednotlivých postav ve hře. Obyvatelé Londýna mají mezi sebou mít vzájemné vazby, které ovšem hráč bude moc ovlivňovat a smrt byť jen jediné osoby může mít nečekané nežádoucí následky (pokud se tohle podaří do hry skutečně implementovat, tak bude Vampyr dozajista materiál na hru roku).

Vampyr vzniká ve vývojářském studiu Dontnod Entertainment, které stojí například za velmi populární hrou Life Is Strange. Vampyr by pak měl vyjít někdy v průběhu roku 2017 a to na PS4, Xbox One a PC.

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background