background - Final Fantasy XV ukazuje boj v dungeonech, magii a další věci
Final Fantasy XV ukazuje boj v dungeonech, magii a další věci

Final Fantasy XV ukazuje boj v dungeonech, magii a další věci

25. 09. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
13 min čtení

Deset let ve vývoji, a velká míra odkladů – asi tak by se daly popsat dějiny jednoho z nejočekávanějších RPG letošního roku. Final Fantasy XV mělo původně vyjít už teď v září, Square Enix se ale rozhodli vzít si ještě trochu času na vyladění a tak byla hra odložena (teď má vyjít 29. listopadu, pokud se nedočká dalšího odkladu). Nicméně nerozčilujme se kvůli odkladům, zejména pokud to znamená, že FFXV vyjde v kompletním stavu a ne jako nedodělek, jako se to stává v případě skoro všeho od EA, nebo nedávného No Man's Sky.

Na letošním PAX West v americkém Seattle nám tvůrci ukázali nový gameplay ze hry, kde napřed předvedli trochu toho ježdění autem po otevřeném světě a pak se vrhli na boj ve starém důlním systému, kde se to hemží gobliny – což jsou takové mrňavé mrchy, které si libují v nefér boji. Rádi používají jedovaté tesáky, kradou lektvary a v ukázkovém gameplayi dokonce na hráče najížděli v důlních vozících. Dále jsme ve videu mohli vidět práci s magií, která zde není koncipovaná jako klasické spelly, ale jako míchání živlů, ze kterých tak půjde vyrazit rozličný efekt v návaznosti na typ daného živlu a počtu jeho částí, které do kombinace vložíte. Dalšího efektu lze dosáhnout také tak, že ještě přihodíte nějaký předmět navíc (například lektvar, artefakt, nebo pozůstatek příšery) – je libo explozi, ze které srší blesky, které ještě navíc způsobují otravu? Tak jen do toho. Vtipné je, že magie má silný vliv na okolí a když ji použijete na nevhodném místě, tak se to celé může obrátit proti vám. V ukázkovém gameplayi například použili elektřinu na kovové platformě a kromě potvor kolem to usmažilo i hlavního hrdinu a jeho kolegy. Každopádně, myšlenka výroby magie ve stylu craftingu mi přijde velmi přitažlivá.

Další část ukázky byl závod na Chocobo, což jsou pštrosům podobní ptáci na kterých je možné jezdit už od éry prvních dílů Final Fantasy. Chocobo se prý budou později hodit při výpravách do hor a podobných oblastí s náročnějším terénem, kam nebude možné vjet autem.

Poslední částí ukázky byl útok na základnu Niflheimu (nepřátelská frakce), která vzhledově silně připomíná sci-fi z 80. let (což se mi sakra líbí) hráč se tu střetl tváří v tvář s mechanizovanou armádou. Tvůrci to tady zřejmě už nechtěli natahovat a tak ukázali jen zkrácený boj s robotem a s jedním z bossů, ale ze starších ukázek víme, že Niflheimské základny budou mít plné posádky vojáků a bude možné je infiltrovat i potichu, vyhnout se boji a nepřátel se zbavit taktickou eliminací.

Final Fantasy XV má tedy vyjít letos v listopadu, nicméně já se trochu obávám dalšího odkladu. Na začátku ukázky bylo vidět, že hra nemá ještě zcela dořešené vykreslování – i když tedy teoreticky, tohle může být je lokální bug, protože demoverze, které jsem zatím měl tu možnost hrát, takové problémy neměly. Když už jsem u těch dem, tak jsem také zvědavý na variabilitu monster ve hře, protože s gobliny, které jste mohli vidět v první části ukázky, jsem měl tu čest už ve Final Fantasy XV Episode Duscae , což bylo demo, které vyšlo v roce 2015. Na druhou stranu, lze najít velké množství concept art nákresů nejrůznějších příšer, které mají být ve finální podobě hry a je docela možné, že tvůrci v ukázkách nechtějí předvádět veškerý obsah, aby hráčům nezkazili překvapení... inu, tak uvidíme.

Každopádně, onen ukázkový gameplay naleznete níže (jedná se o záznam ze streamu)

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background