background - Nový Assassin's Creed možná vyjde až v roce 2018 – jaké to bude mít následky?
Nový Assassin's Creed možná vyjde až v roce 2018 – jaké to bude mít následky?

Nový Assassin's Creed možná vyjde až v roce 2018 – jaké to bude mít následky?

27. 09. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
13 min čtení

Vypadá to tak, že původní roční pauza, kterou si Ubisoft měl dát ve vydávání nových dílů Assassin's Creed se protáhne na dva roky. Jaké jsou k tomu však důvody? Je chystaný nový Asasín tak náročný na výrobu? Nebo Ubi konečně došlo, jaké paskvily byly poslední díly série a tak dávají vývojářům čas, aby vyrobili hru, která bude hráči velebena jako bůh? Vzhledem k pohnuté historii asasínské série bych tu druhou možnost určitě nevylučoval.

Určitě si ještě pamatujete éru, kdy vycházel jeden díl Assassin's Creed do roka a ačkoliv postupem času tvůrcům docházely nápady, tak byly asasínské hry pořád docela dobře hratelné... tedy až do určité doby. Po rozporuplně přijaté trojce nastoupil Black Flag, který byl typickou ukázkou toho, že tvůrci už opravdu vaří z vody. Asasínský kontext, tady byl napasován na pirátské prostředí. Hra to sice ve výsledku až tak špatná nebyla, ale člověk se při hraní nemohl zbavit dojmu, že už před sebou nemá Assassin's Creed.

Pak přišel díl s podtitulem Unity, který sliboval návrat ke kořenům, skvělý příběh a upravený herní systém. Ale byla to katastrofa. Hra se ukázala být příšerně zabugovaná a onen slíbený úžasný příběh byla stupidita plná klišé, což se dá považovat za opravdové selhání, protože z prostředí francouzské revoluce šlo vyždímat opravdu hodně. K tomu si ještě připočtěte vyloženě odfláknutou vizuální stránku – autorům se sice povedlo naplnit ulice lidmi, takže Paříž vypadala jako životem tepající město, ale jen na první pohled. Když se člověk trošičku rozkoukal, tak zjistil, že v davu na ulici vidí desetkrát zkopírovanou tu samou postavu, což dokázalo úplně zkazit iluzi žijícího města. Alespoň soubojový systém tu jakž takž fungoval dobře.

Assassin's Creed Syndicate, který přišel po Unity, sice dokázal do jisté míry napravit pošramocenou pověst série, ale už i Ubisoftu nejspíš došlo, že to takhle dál nepůjde. Tehdy nejspíš padlo rozhodnutí o odkladu nového dílu hlavní série (o bizarnosti jménem Assassin's Creed Chronicles bych se tu snad radši ani nezmiňoval).

Nová asasínská hra se tedy nejspíš objeví až v roce 2018, co ovšem o tomto novém díle víme? Je toho zoufale málo a hodně z toho jsou jen spekulace. Nejvíc se mluví o tom, že nový Assassin's Creed se má odehrávat v Egyptě ve faraonských časech a měl by snad dokonce představit vznik asasínů a začátek války s templáři. Tohle je možná věc, na kterou mnoho lidí už zapomnělo, ale v rámci AC universa je konflikt mezi asasíny a templáři záležitost, která trvá po staletí a reálnou historií se hra spíše jen inspiruje. Po internetu ještě koluje informace, že se nový díl má jmenovat Assassin's Creed Empire a dokonce někdo někde vyštrachal screen, který má snad pocházet přímo z vývoje hry – podívejte se na něj sami:

Každopádně, já bych se zasazení Assassin's Creed do Egypta určitě nebál, kupříkladu za Nové říše (éra v době 1550 - 1069 př. n. l.) byl Egypt civilizačním klenotem s obrovskými městy a bohatou kulturou. Assassin's Creed ke své existenci vyloženě potřebuje města, po kterých se hráči budou moct prohánět a já vás ujišťuji, že v Egyptě téhle doby bude určitě po čem šplhat. Egypťané stavěli gigantické chrámy, velké obchodní i civilní čtvrti – vůbec jejich města měla už tehdy velmi rozvinutou infrastrukturu. Ovšem je také možné, že Ubi hru zasadí až do éry Ptolemaiovců (323 př. n. l.–30 př. n. l.), protože v té době byl následkem tažení Alexandra Velikého Egypt jedním z center tehdy známého světa (a hlavně by si hráči mohli vyšplhat na maják na Faru, který byl dokončen v roce 280 př. n. l.) Pro ilustraci vám přikládám pár obrázků starého Egypta, abych vás ubezpečil, že toto zasazení bude pro Assassin's Creed více než ideální.

Město Mennofer:

Hlavní ulice egyptského města (éra Ptolemaiovců):

Město na Nilu z éry Nové říše:

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background