background - Steam čeká menší designové a funkční přebudování
Steam čeká menší designové a funkční přebudování

Steam čeká menší designové a funkční přebudování

27. 09. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
7 min čtení

Všemi oblíbená platforma Steam se dočká úpravy hlavní strany, na které nyní bude více prvků, které budou mít za úkol uživatelům pomoci se zorientovat na Store a asistovat jim při výběru her k nákupu.

První věc, která se objeví, bude panel pojmenovaný „Oblíbené mezi přáteli,“ kde se bude zobrazovat, jaké hry si vaši Steam kumpáni v poslední době koupili a jaké nejčastěji hrají. Cílem tohoto nového prvku je samozřejmě inspirovat a popohnat vás k nákupům, protože se předpokládá, že s vašimi přáteli sdílíte podobné herní choutky.

Další věc bude sloupec nových a nejlépe prodávaných her. Ano, prvek „New Releases“ už na Steam store je, ale nyní by měl být přehlednější a větší. Seznam herních bestsellerů je pak tou důležitější částí sloupce, protože díky němu uvidíte, jaké hry jsou zrovna populární a ergo tedy i jaké stojí za to si koupit (seznam nejlépe prodávaných her je v současné verzi pod názvem Top Sellers zašoupnutý někde dole). Je otázka, jestli zde bude mít vliv refundování her, prováděné nespokojenými uživateli (ale zní logicky, aby tomu tak bylo).

Další novinkou bude také to, že Steam kurátoři budou nyní mít širší možnosti, jak dalším lidem doporučovat hry (snad i podle žánru apod.). Jen pro přesnost – kurátoři jsou osoby, nebo firmy, které doporučují podle nich zajímavé tituly uživatelům na Steamu. Kurátorem je například i český pořad o hrách Indian.

Poslední věcí by měly být změny v zobrazování her. Na některých místech by měly být větší obrázky z nabízených titulů, rovněž by měly být odstraněny některé designové nesmysly, které akorát zpomalují systém a hry by se na Store měli formovat jiným způsobem, ve snaze celou stranu zpřehlednit. Snad to bude krok správným směrem.

A co vás určitě zajímá ze všeho nejvíc – tento update má být uveden v činnost během několika týdnů. Specifické datum ještě nebylo oznámeno – prostě jednoho dne zjistíte, že to na Steamu vypadá jinak.

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background