background - Někteří vývojáři ruší podporu Oculus Rift – kvůli politice
Někteří vývojáři ruší podporu Oculus Rift – kvůli politice

Někteří vývojáři ruší podporu Oculus Rift – kvůli politice

29. 09. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
9 min čtení

Abych citoval českého klasika Vladimíra Renčína: „Slyšel jsem bezva fór – politika je služba národu.“

Americké prezidentské volby jsou jedním s hlavních témat podzimu – nám hráčům by to de facto mohlo být u pr (jelikož žádný z kandidátů nemá v úmyslu zakazovat hry), jenomže v tomhle případě má politika obrovský přesah...

O co vlastně jde? Vyšlo najevo, že Palmer Luckey – jeden ze spoluzakladatelů společnosti Oculus – stojí za vznikem a finanční podporou neoficiální politické skupiny, která se hlásila k podpoře prezidentského kandidáta Donalda Trumpa. Toto uskupení na sebe upozornilo mimo jiné i postováním meme obrázků, které si střílely z Trumpova oponenta, demokratické kandidátky Hillary Clinton. A právě tohle byl důvod, proč se někteří vývojáři lidově řečeno naštvali a odhodili podporu Oculus Rift.

Dobrá, říkáte si, že je to blbost – a vlastně máte i pravdu, problém je v tom, že Američani berou věci národní politiky extrémně vážně, takže i taková, s prominutím, hovadina jako shitposting obrázků může mít nedozírné následky. Jestli vás zajímá, jak to v Americe vypadá během voleb, tak vám doporučuji podívat se na seriál South Park – konkrétně na epizody About Last Night, Douche and Turd a vlastně i na v současnosti vysílanou 20. sérii. Samozřejmě v případě South Parku je to úmyslně přehnaná satira, ale založená na faktických věcech.

Jaké hry tedy kvůli volbám už nebudou na Oculus Rift? V první řadě puzzler Superhypercube od Polytronu,

dále Computer Janitor VR od Scruta Games,

a NewtonVR od Tomorrow Today Labs.

A další hry budou možná následovat. Zajímavé ovšem je, že jiní vývojáři se rozhodli reagovat úplně jinak. Logan Olson, tvůrce hry SoundStage pro HTC Vive přislíbil, že veškeré peníze, která hra vydělá v následujících 24 hodinách od jeho prohlášení, věnuje na podporu kampaně Hillary Clinton. A další vývojáři se zase rozhodli zachovat chladnou hlavu – Owlchemy Labs, autoři Job Simulator prohlásili, že proklínat Oculus Rift kvůli politice je naprostá hovadina.

Je otázka, kam tohle povede – někteří vývojáři, kteří kvůli této události odhodili podporu Oculus Rift, podmiňují obnovení podpory odchodem Palmera Luckeyho ze společnosti, ale já bych se ani nedivil, kdyby tento exces nakonec vyšuměl do ztracena a vše se ve výsledku vrátilo k původním pořádkům – až skončí prezidentská kampaň. V těchhle časech to prostě v USA emocemi jen vře a lidé často jednají v afektu.

Tento článek bude ideální zakončit dalším citátem, tentokrát od Douglase Adamse: „Prezident nemá moc, má od ní jen odvádět pozornost.“

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background