background - Twitch vyzval Youtube na další bitvu
Twitch vyzval Youtube na další bitvu

Twitch vyzval Youtube na další bitvu

5. 10. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
7 min čtení

Války mezi platformami poskytujícími nahrávání, popřípadě livestreaming nejsou nic nového. A je zajímavé sledovat s čím která strana přijde ve snaze se prosadit.

Webová stránka Twitch je považována za nejpopulárnější livestream službu a to i přes snahy konkurence vytvořit vhodné podmínky pro přímé přenosy i u nich. Je to už nějaká doba, co Youtube vytvořil specifickou platformu pro živé vysílání videoher, nicméně snaha předstihnout právě Twitch se Youtube moc nepodařila a to i když je služba Youtube Gaming ve výsledku poměrně oblíbená.

Dalo by se říct, že teď Twitch vrací úder, protože nyní svým uživatelům konečně nabízí možnost nahrávat editovaná videa, aniž by tato předtím byla vysílána živě (a tato budou moct na webu zůstat napořád) – tím se nabízí prostor po streamery, aby nahrávali highlighty ze svých seancí, ale mohlo by to vést i k tomu, že se Twitch stane místem, kam budou lidé nahrávat let's playe, herní recenze a podobné věci, jejichž současným sídlem je především Youtube.

Tahle novinka přišla paradoxně ve stejný moment, kdy Youtube představilo nový komunitní program YouTube Heroes, který vyloženě nas█al prakticky všechny tvůrce (poměr 26 tisíc likes oproti 800 tisíc dislikes u oznamovacího videa hovoří za vše). Pokud Youtube nezareaguje na odpor vlastní komunity a program i tak zavede do praxe, tak velmi pravděpodobně dojde k odlivu tvůrců na jiné platformy a pokud Twitch do budoucna nabídne komplexnější podporu pro nahrávání a sdílení videí, tak je velmi možné, že YouTube časem upadne v zapomnění. O větší tvůrce se Youtube pravda prozatím bát nemusí, ale pokud se lidé postupně přesunou na Twitch tak za nimi budou muset mašírovat i tvůrci.

Vzhledem ke gigantickému obsahu, který na Youtube je se nedá očekávat, že by tato služba mohla v brzké budoucnosti skutečně zmizet z povrchu zemského, ale v kombinací se špatným rozhodováním na straně Youtube a zajímavými novinkami na straně Twitche by letošní rok mohl být začátkem velkých změn na internetu.

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background