background - PC verze Mafia III má lock na 30 FPS
PC verze Mafia III má lock na 30 FPS

PC verze Mafia III má lock na 30 FPS

7. 10. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
7 min čtení

Možná jsme konečně našli důvod, proč herní novináři nedostali recenzentské kopie hry Mafia III, tak jak bývá obvykle zvykem (psali jsme o tom nedávno). Vyšlo najevo, že PC verze této hry bude nejspíš patřit mezi ty lazy-ass nedotažené porty, které hráčskou komunitu přivádějí k šílenství. Dobrá, snad to nebude taková katastrofa, jako tomu bylo v případě Batman: Arkham Knight, což byla hra na PS4 úžasná a na PC po dlouhý čas prakticky nehratelná. Na rozsáhlejší analýzy PC verze Mafia III si ještě budeme muset počkat, ale už teď víme, že tato bude mít lock na 30 FPS, což rozhodně není pozitivní věc. První hráči také údajně narazili na vadnou optimalizaci, takže se prý hra i s lockem místy docela trhá a to i na silnějších počítačích – to už je poměrně velký problém.

Abychom byli fér – ano, je viditelný rozdíl mezi 30 a 60 FPS, a ano – hry na 30 FPS jsou bez problémů hratelné (kdyby ne, tak by konzolový trh, kde jede většina her právě na 30 FPS, nemohl fungovat). Problém je tady jiná věc: Když už si člověk kupuje výkonné herní PC, tak chce, aby jeho hry dosahovali co nejlepších možných výkonů. Současná generace konzolí je hardware, který stojí kolem sedmi tisíc (v Británii je dokonce možné sehnat základní model PS4 za 140 liber – což je v přepočtu něco kolem 4 300 Kč). Uznejte sami, když máte PC za 20 000 a víc a vaše hry nejedou o moc líp než na stroji za 7 000, tak je prostě něco špatně. Bohužel vadné PC porty jsou mor moderní herní scény.

Viděno z té lepší stránky, v PC verzi je možné nastavit FOV, detaily grafiky i rozlišení, takže alespoň v tomhle je možné si hru upravit podle svých možností. FPS lock ale pořád představuje nepříjemnost, zejména pro majitele silnějších herních mašin. Dobrá zpráva je alespoň to, že 2K Games se už dali slyšet, že chystají patch, který umožní přepnout hru na neomezené FPS a pokud se tento neobjeví v dohledné době, tak se dá čekat, že s tím něco udělá modderská komunita. Nicméně, to že hra neobsahuje unlimited FPS režim už od začátku je doopravdy ostuda.

Snad se Mafia III více problémů nedočká.

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background