background - Hráč EVE Online nabídl skoro 2 miliony korun jako odměnu za likvidaci frakce
Hráč EVE Online nabídl skoro 2 miliony korun jako odměnu za likvidaci frakce

Hráč EVE Online nabídl skoro 2 miliony korun jako odměnu za likvidaci frakce

14. 10. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
9 min čtení

Člověk by neřekl, jak moc se dají MMO brát vážně – britským parlamentem teď jde kupříkladu návrh, aby krádeže účtů a předmětů v online hrách byly trestány stejně jako krádeže ve skutečném světě (což má jistou logiku). Nicméně, napadlo by vás někdy třeba ve WoW vypsat odměnu na hlavu nějakého hráče a to za reálné peníze?

Hráč populární onlinovky EVE Online jménem holder2k vytvořil placený úkol přes PayPal pro ostatní hráče, ve kterém jde o likvidaci frakce Hard Knocks, což je vskutku velkolepý úkol, tím spíš, že tato korporace patří mezi jedny z vůbec nejsilnějších – byli to právě oni, co ve hře vybudovali obrovskou vesmírnou pevnost, s palebnou silou prakticky na úrovni Hvězdy smrti ze Star Wars (viz obrázek níže).

Nicméně holder2k nabídl za likvidaci Hard Knocks skutečně obrovskou sumu – 75 000 amerických dolarů, což je v přepočtu něco přes jeden milion a 83 tisíc korun. Přesně tato částka bude rozdělena mezi piloty, kteří se zúčasní kampaně, která povede k likvidaci základen Hard Knocks a v podstatě k jejich vykopání z hvězdného systému (nazývaného Rage), kde v současnosti sídlí. Právě ono „vykopání“ může být docela problém, protože onen hvězdný systém je opevněný jako prase v armádě, takže hodně záleží na tom, kolik majitelů bitevních lodí holder2k sežene.

Pokud se vám to zdá šílené, tak vězte, že v EVE Online stačí o dost méně, aby se zde rozhořela velká bitva, popřípadě dlouho trvající konflikt. Kupříkladu 27.–28. ledna 2014 probíhalo ve hvězdném systému B-R5RB mohutné střetnutí, do kterého se ve výsledku zapojilo přes 7 548 hráčů. Má se za to, že tento konflikt, který později vešel do dějin jako Bloodbath of B-R5RB (v překladu Krveprolití ve B-R5RB), byl co se počtu zúčastněných hráčů největším v historii online her. Tady máte video s oné bitvy:

Za zmínku možná také stojí to, že kampaň holder2k může narazit určité problémy i mimo herní prostor. Nabízet skutečné peníze za služby ve hře je v rozporu s pravidly EVE Online a holder2k tedy riskuje, že bude zabanován. Tato situace by šla nicméně vyřešit tak, že by holder2k vyměnil reálné finance za ingame měnu. Zajímavé také je, že členové Hard Knocks se dali slyšet, že holder2k je ve skutečnosti hráč, vystupující pod jménem HeWhoShallNotBe Named, který měl s Hard Knocks a především s jednou z vůdčích postav jménem NoobMan jisté roztržky. Ergo se tedy z jeho strany jedná o pomstu. Uvidíme, kam tohle všechno povede...

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background