background - Sombra – nový hrdina ve hře Overwatch
Sombra – nový hrdina ve hře Overwatch

Sombra – nový hrdina ve hře Overwatch

6. 11. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
10 min čtení

Sláva, sláva, sláva. Blizzard nám nového hrdinu dává... po měsících náznaků a pošťuchování. Tedy, myslím, že by bylo nutné zopakovat, že většina hráčů by raději ocenila nové mapy a ne nové hrdiny... ono poskakovat pořád dokola v tom samém prostředí už člověka trochu znudilo... co už.

Každopádně, co je Sombra zač? Sombra je hacker, jejíž skutečné jméno je neznámé (na oficiální wiki má místo jména jakýsi error). Její „domovská základna“ je Dorado (ta mexická payload mapa) a o jejím charakteru docela vypovídá animated short, ve kterém nám Blizzard tuhle postavu představili – ve vedlejších rolích jsou zde i Widowmaker a Reaper. Jo a abych nezapomněl, Sombra vypadá jako by její oblečení a účes navrhovali v továrně na žvýkačky...

A co Sombra vlastně dokáže? Její schopnosti jsou tyto:

  • Opportunist: Pasivní schopnost, Sombra dokáže skrze zdi vidět siluety nepřátel, jejichž zdraví klesne pod 50% (není to trochu op?). Tyto informace nejsou předávány ostatním členům týmu, Sombra je má jen pro svou vlastní taktiku (i když, voice chat řeší vše, že...)

  • Hack: Základní dovednost, nabíjí se 12 sekund. Sombra dokáže hacknout nepřátele, kteří tak nebudou moct používat svoje schopnosti po 6 sekund a jejich zdraví bude viditelné pro všechny spoluhráče (po 30 sekund). Dále Sombra může hackovat health packy, které po 60 sekund nebudou moct sebrat nepřátelé a naopak se budou respawnovat rychleji pro účely spoluhráčů (velké se budou objevovat každých 4,5 sekund a malé každé 3 sekundy). Dále půjde hacknout turrety, které tak budou 12 sekund mimo provoz.

  • Thermoptic Camo: Jako bych slyšel francouzštinu a viděl maskovaného chlapíka s nožem... Ale k věci, Sombra může být díky této schopnosti po 6 sekund neviditelná, přičemž se dokáže pohybovat rychleji, než za normálních okolností. Nabíjení trvá rovněž 6 sekund.

  • Translocator: Dovednost podobná Recall, který používá Tracer. Sombra může kamkoliv hodit beacon (dá se tomu česky říkat maják?) a během 12 sekund má možnost se odkudkoliv na mapě vrátit na jeho pozici. Takový „nouzový teleport“ – nepropadejte panice. A abych nezapomněl, Translocator se nabíjí 6 sekund.

  • EMP: Ultimátní schopnost – Sombra vypustí EMP vlnu, která odrovná všechny bariéry i štíty a k tomu hackne všechny nepřátele a jejich vybavení v dosahu vlny. Efekt trvá 6 sekund.

Na závěr si můžeme už jen položit tu otázku, do jaké míry bude moct Sombra změnit rozpoložení sil na bitevním poli. Na rozdíl od Spy v Team Fortress 2 nemá schopnost backstab (což je v TF2 insta-kill), takže není tolik nebezpečná – na druhou stranu může zaútočit i když je neviditelná, čímž se Thermoptic Camo deaktivuje (tohle TF2 Spy neumí). Její primární zbraň (takové jakési Uzi) sice nemá bůh ví jaké poškození (max 8, rychlost palby 20 výstřelů za sekundu), ale v kombinaci s EMP, nebo s Hackem může být její schopnost překvapit velmi efektivní. Uvidíme, jestli dokáže v řadách nepřátel napáchat víc zmatku než takový Genji, což je další postava, za kterou se povětšinou hraje stealth způsobem.

Její schopnosti si v akci můžete prohlédnout zde ve videu:

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background