background - Launch Call of Duty: Infinite Warfare je, ruku na srdce, vyloženě průser...
Launch Call of Duty: Infinite Warfare je, ruku na srdce, vyloženě průser...

Launch Call of Duty: Infinite Warfare je, ruku na srdce, vyloženě průser...

8. 11. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
7 min čtení

Letošní díl CoD se doopravdy nepovedl a je fakt, že si za to v podstatě může společnost Activision sama. Odložme plášť škodolibosti – svého času jsme se při hraní CoD docela bavili, ale co se ze série stalo teď... ani vám tu nemusíme psát, s jakým odporem se ohlášení Infinite Warfare setkalo (lidé už měli očividně sci-fi žánru plné kecky), ale pak se na to nabalily další průsery...

Onehdy jsme psali, že někoho v Activision, či snad v Microsoftu napadl vyloženě kreténský nápad oddělit multipalyer komunitu na Steamu a na Windows Store, což v podstatě znamená, že hráči právě z Windows Store nemají skoro s kým hrát (jaká je v tom proboha logika?!).

Další věcí, co Activision nedomysleli je marketing. Jeden by si řekl, že když už Infinite Warfare schytalo takovou hate vlnu, že s tím zvládnou nějak chytře operovat – něco jako, vydat nový díl CoD s podtitulem "most hated game ever," nebo jakkoliv z celé situace vybruslit se ctí – bohužel k tomu nedošlo a hra byla propagována jako by se nic nedělo.

Nedivme se proto, že i přes přítomnost Modern Warfare remasteru se Infinite Warfare nedaří ani v prodejích. Activision se letos jednak museli rozloučit s výdělkem z minulé generace konzolí (což je, ruku na srdce, docela bizarnost, protože Infinite Warfare rozhodně není po grafické, ani technické stránce žádný zázrak), ale hlavně, pokud bychom porovnávali jen prodeje na PS4/Xone/PC, tak se oproti loňskému Call of Duty: Black Ops III dá mluvit skoro o 50% propadu v tržbách, což je opravdu hodně. Pro Activision je to tak minimálně pořádný políček.

Jestli si na sebe hra vydělá je otázka, to uvidíme až s větším odstupem času, ale zisky budou slabé, protože i recenzentům se hra moc nelíbí – youtuber Angry Joe se dal například slyšet, že mu nové CoD připadá jako retardovaný Titanfall...

Nezbývá než doufat, že se Activision a jejich vývojářská studia z této události poučí příště si pro hráče připraví něco... přijatelnějšího.

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background