background - Co nám nový trailer na Horizon Zero Dawn o této hře prozrazuje?
Co nám nový trailer na Horizon Zero Dawn o této hře prozrazuje?

Co nám nový trailer na Horizon Zero Dawn o této hře prozrazuje?

6. 12. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
8 min čtení

Na PSX jsme kromě spousty dalších, vyloženě fascinujících věcí, mohli vidět i nový trailer na velmi očekávaný titul Horizon Zero Dawn – právě z něj se můžeme o této hře dozvědět některé zajímavé věci.

  • Kromě strojů žijí ve světě Horizon Zero Dawn také obyčejná zvířata (vidíme tu kance, ale i ptáky, kteří se tváří docela neroboticky).
  • Robotická zvířata fungují na archetypech skutečných zvířat – žijí ve stádu, simulují instinkt přežít a dokonce i loví – tohle šlo de facto vypozorovat i dříve, ale nyní je to stoprocentně jasné.

  • Máme tu i vodní dravce – zdá se, že roboti v Horizon Zero Dawn se dokázali asimilovat i na prostředí, které je za normálních okolností pro stroje nevhodné.

  • Roboti pojídají roboty – kromě ptačího monstra, které v letu ukořistilo jednu robo-mršinu tu můžeme vidět i skutečné mrchožrouty, kteří jsou vybaveni řezacími nástroji, aby mohli porcovat zničené stroje. Zdá se, že lovci a mrchožrouti získávají z mrtvých strojů energii a možná i minerály a konkrétní prvky pro svoje přežití. Jestli se roboti vrhají i na biologické formy života (za účelem sežrání) to zatím nevíme.

  • Také jsme tu viděli tvora, který používá kamuflážní systém a la predátor. Očividně to bude lovec, operující podobným způsobem, jako kočkovité šelmy – to jest, že útočí ze zálohy.

  • V krátkém záběru tu byly vidět dva zápasící stroje – je docela možné, že jsou to samci v období říje – tady se nám docela potvrzuje to, že zdejší roboti kopírují archetypy skutečných zvířat a mají i podobný systém reprodukce. Druhé možné vysvětlení této situace je, že ten červený je corrupted machine – to jest, že se vymkl svému standardnímu programu a napadá ostatní životní formy (což je situace, ke které ve hře může dojít).

  • V traileru pak bylo řečeno doslova: „Deep secrets of the Earth“ – znamená to, že jedním z cílů hry bude prozkoumat i samu podstatu robotického života na zemi – soudě podle traileru nás pátrání po pravdě zavede pod povrch země (vidíme tady tunel, směřující kamsi dolů) – už tohle zní vyloženě lákavě.

Celý trailer z PSX pak najdete tady:

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background