background - 7 nejzajímavějších her z letošního PlayStation Experience
7 nejzajímavějších her z letošního PlayStation Experience

7 nejzajímavějších her z letošního PlayStation Experience

7. 12. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
20 min čtení

PSX proběhlo teď o víkendu a my se nyní s odstupem času můžeme podívat na to, jaké věci zaujaly komunitu, jaké způsobily největší odezvu a tak dále.

1) The Last of Us Part II

Po ohlášení TLoU2 internet doslova explodoval. A není divu, první díl se zaslouženě stal fenoménem a je obecně považován za jednu z nejlepších her, která kdy vznikla. O dílu druhém toho zatím moc známo není, viděli jsme trailer (ze kterého většině lidem spadla čelist) a zjistili jsme, že Ellie je zde už 19 let a za uplynulou dobu se hodně změnila. Stal se z ní člověk prosycený hněvem, a právě táhle emoce bude hlavním motivem celého TLoU part II. Nevíme, co přesně se stalo, ale vypadá to na motiv ztráty životních ideálů – ergo, pokud jste slzeli u prvního dílu, tak vás to bude čekat znovu.

2) Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Slavný hrdina let minulých se vrací a to v novém grafickém kabátě (je to prakticky celý nový engine). Jinak tu zůstalo zachováno vše co jsme na Crashovi měli rádi. N. Sane Trilogy bude obsahovat první a nejznámější tři díly – Crash Bandicoot, Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back a Crash Bandicoot: Warped. Dobrá, říkáte si: „Je to jen remaster.“ nicméně je u něj vidět vážně skok kupředu oproti původní verzi, nehledě na to, že tahle předělávka může být příslibem skutečného nového dílu – Sony si očividně chtějí (mimo jiné) udělat průzkum trhu a pokud bude Crash komerčně úspěšný, tak proč by nový díl nešel do vývoje? Engine už na to je, takže by šlo o to jen postavit levely. Inu, uvidíme...

3) Horizon: Zero Dawn

O traileru na tuhle hru jsme psali onehdy. Horizon: Zero Dawn fascinuje originální herní koncepcí a krásnou vizuální stránkou už od doby svého ohlášení. Hra sice zažila už několik odkladů, ale finální datum vydání je konec února 2017. Obsah nás zavádí do světa vzdálené budoucnosti, kdy se civilizace zhroutila a stroje, původně vytvořené lidmi, se přizpůsobily prostředí a daly vzniknout novým ekosystémům, kde prim už nehrají biologické formy života, ale po lesích, loukách a horách se promenádují robotická zvířata. Sami lidé se vrátili ke kmenovému způsobu života a nyní se tak nějak snaží v novém světě přežít. Jedná se o open world akční RPG od světoznámých Guerrilla Games, kteří stojí například za legendární sérií Killzone.

4) Uncharted: The Lost Legacy

O ohlášení této hry jsme rovněž psali onehdy. Dobrodružná a hráčskou komunitou milovaná hra Uncharted 4 se v dohledné době dočká standalone DLC, které nás zavede do Indie a jako vždycky se bude pátrat po ztraceném pokladu. Nicméně tentokrát nebude hlavním hrdinou Nathan Drake (který už má v podstatě vystaráno), ale naše stará známá Chloe Frazer, kterou známe z předchozích dílů – jako její parťačka se tu pak představí Nadine Ross, kterou jsme zase mohli vidět v letošním Uncharted 4, kde byla za záporňačku.

5) Nioh

Představte si Dark Souls... představujete? Tak teď si ho zasaďte do Japonska 17. století... máte? No, tak přesně tohle je Nioh – o téhle hře se už nějaký čas mluví a dokonce po nějakou dobu bylo na PS4 k dispozici demo (a prý ještě před vydáním zase bude). Ve své podstatě Nioh přejímá herní koncepci Dark Souls – jsou tu bonfires (ovšem vypadají jako svatyně) a podobný je i postup hrou – řežete pěšáky (kteří vám ovšem můžou taky pěkně zatopit) a občas narazíte na nějakého toho silnějšího habána, či bosse. Sháníte si zbroj, zbraně... nicméně celkem originální je zde systém boje, kdy si vybíráte mezi jednotlivými samurajskými styly, rozdělenými podle síly a rychlosti zásahu. Pokud vás právě Dark Souls, nebo Bloodborne bavilo, tak Nioh určitě nesmíte minout.

6) Ni no Kuni II: Revenant Kingdom

Pohádkové RPG, vznikající ve spolupráci s legendárním studiem Ghibli (autoři takových snímků, jako Naušika z Větrného údolí, Princezna Mononoke, nebo Cesta do fantazie). Už první díl dokázal nadchnout tím, s jakou něhou nám autoři předvedli celý kouzelný svět a kolik kreativní péče této hře věnovali (kupříkladu vzhled bílé čarodějnice byl vyloženě fascinující). A soundtrack, ten byl božskost sama – jen se zaposlouchejte – vůbec, pokud bych měl mluvit sám za sebe, tak Ni no Kuni byl jeden z důvodů, proč jsem si kdysi vůbec pořídil PS3. No, druhý díl slibuje být stejně chytlavý jako jednička (posuďte sami podle traileru), pokud máte dobrý vztah k pohádkám a nebojíte se mít dětskou duši, tak z Ni no Kuni budete dozajista vyloženě nadšení. (Jinak, rozhodně doporučuji hrát s japonským dabingem – je nesrovnatelně lepší).

7) Gravity Rush 2

Jak porušovat fyzikální zákony, použít je proti nepříteli a ještě se u toho dobře bavit – přesně takhle by šla popsat série Gravity Rush. Můžete měnit směr působení gravitace, tíhu předmětů, zrychlení atd. Vaše hlavní hrdinka je očividně něžná dívenka, ale při úpravě efektu gravitace může kopnutí do nepřítele působit jako když po něm mrsknete náklaďák. Hra se tváří, že by měla mít i zajímavý příběh, tak uvidíme, jak se jí bude dařit v etéru. První díl na Vitě (a později i na Péně úspěch v očích kritiky a hráčů rozhodně zažil.

Nad rámec počtu sedmi bych tu ještě chtěl zmínit Death Strandig, což je chystaná nová hra od herního vizionáře a legendy jménem Hideo Kojima. Tento zmíněný gentleman se nicméně s novým trailerem vytasil už na Game Awards, takže se o hře nedá v kontextu PSX až tolik mluvit (ovšem DS tu samozřejmě svůj panel mělo). Nicméně, pokud jste ještě tento nový trailer neviděli, tak vám ho sem přikládám – něco takového se (nejen) v herním světě jen tak nevidí.

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background