background - Krize kolem hry Star Citizen
Krize kolem hry Star Citizen

Krize kolem hry Star Citizen

28. 12. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
10 min čtení

Star Citizen je hra, která byla PC komunitou dlouhodobě uctívána a na jejíž příchod se čekalo jako na návrat mesiáše – což je docela trefné přirovnání, protože se zdá, že se dalších 2 000 let nic moc dít nebude...

Možná se k vám donesly zvěsti o tom, že se autoři Star Citizen u svého výtvoru rozhodli změnit základní engine a to z původního (a hodně populárního) CryEngine na Amazon Lumberyard, který – jak už název vypovídá – vlastní společnost Amazon, která je tím pádem v celém projektu ještě více zainteresovaná. Díky bohu, dobrá zpráva je, že Amazon Lumberyard je engine vycházející právě z CryEingine, takže se nejedná o až tak problematický přechod – problém je spíš v tom, že tahle situace dobře koresponduje s problematickým vývojem, který souvisí s neustálým oddalováním data vydání tohoto titulu.

Ruku na srdce, o Star Citizen se mluví už několik let a za tu dobu už tato hra vyloženě ztratila příležitost být fenomenálním titulem, který nemá konkurenci. Elite: Dangerous je například záležitost na podobné bázi, jenomže ta se plného vydání dočkala už v roce 2015 a to jak pro PC, tak pro Xbox One (a na PS4 verzi se dostane už příští rok). No Man's Sky byl sice propadák, ale přidáváním dodatečného obsahu by se cca do roka mohlo jednat o komplexní titul. A to není všechno, pak je tu například nedávno ohlášená hra Hellion, která je v podstatě to samé jako Star Citizen (simulátor života ve vesmíru). Nakonec nesmíme zapomínat na božské vesmírné inženýry – Space Engineers, což je jednak česká hra jednak především sandbox (ve kterém můžete postavit jakýkoliv sci-fi megaobjekt), a z trochou péče by to mohla být věc, která rozmetá všechny tituly zmíněné výše.

Problém je tedy ten, že Star Citizen ztratilo punc jedinečnosti a i přes komplexní a vyloženě gargantuovský obsah je dost pravděpodobné, že ten hype, který kolem tohoto titulu byl už v době vydání vyšumí a lidé o SC ztratí zájem.

Jak jste jistě už sami pochopili, tak právě s datem vydání plné verze se neustále šoupe a to minimálně od roku 2015. Autoři hry sice udělili přístup do alpha verze pro všechny přispěvatele, kteří se podíleli na crowdfundingové kampani, ale to je prozatím jen velmi málo uspokojivé řešení. Vzhledem k celkovému stavu tohoto titulu se nedá moc čekat, že plnou verzi uvidíme v brzké době – tím spíš, že optimalizovat takhle mamutí hru vezme spoustu času navíc. Vlastně je vůbec docela možné, že se pravého data vydání dočkáme až v horizontu několika let.

Ukázka ze hry Star Citizen:

Ukázka ze hry Hellion:

Ukázka ze hry Space Engineers

Ukázka ze hry Elite Elite: Dangerous

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background