Asus RX460 2GB – překvapení v malém balení

Asus RX460 2GB – překvapení v malém balení

3. 01. 2017
Radovan Samotný
0 obrázků
9 min čtení

Pro každého hráče méně náročných her typu CS:GO, LoL a dalších je při výběru karty rozhodující hlavně její cena. Člověk si řekne, že mu stačí kdejaká GT 640, GTX 650Ti od Nvidie nebo HD 6670, R7 260X od AMD. Tak rok až dva nazpět to pravda byla, ale nyní v cenové relaci od 3000 do 4500 nastává doslova malá revoluce díky nástupu knihoven DirectX12 a Vulcan. V dnešní recenzi si představíme grafickou kartu Asus RX 460 z řady Dual ve své 2GB verzi, jenž má sněhově bílý design a menší nároky na ostatní hardware počítače než její sestřička z řady Strix.

Balení

Při prvním pohledu na krabici člověk pozná, že se nebude jednat o žádného trhače asfaltu jako je tomu u řady Strix případně jiných značek zvykem. Po otevření vykoukne již přímo samotná karta a krom manuálů už nic víc nenajdeme.

První pohled

Po zběžném prohlédnutí karty si člověk všimne opravdu malého pasivního chladiče, kterému sekundují dva ventilátory. Při podrobnějším prohlédnutí nikde nenajdeme žádnou nutnost dodatečného napájení což je bezpochyby vhodné zejména pro hráče, jenž také koukají na spotřebu celé své sestavy kvůli účtu za elektřinu. Zezadu na nás vykoukne trojice konektorů jimiž jsou DisplayPort, HDMI a DVI-D. Bohužel do DVI-D člověk nedokáže dát redukci, která by mu umožňovala použít starší monitor s VGA zapojením (pro neznalé ten modrý konektor prostě do bílého přes redukci nepůjde).

Testy her a měření spotřeby

Sice svým výkonem na první pohled nějak nezazáří ba ani nepřekvapí, ale to jen díky papírovým hodnotám. Po prvotním zapojení, nastavení apod jsem zkusil v rozlišení Full HD GTA V. Pokud jej člověk nastaví na skoro minimální hodnoty pro co nejvyšší FPS tak si může výskat, protože hra většinou nepůjde pod 100FPS (dokonce jsem při hraní nezaznamenal ani žádné framedropy jak by někoho hned napadlo) V případě nastavení na vyšší detaily (většinou Medium-High, místy Ultra) jsem nezaznamenal dropy pod 40FPS což je pro lidi, kteří lpí na grafickou stránku hry docela potěšující informace. Každopádně stěžejní informace, která zajímá hlavně hráče CS:GO, LoLka a podobných her. Spotřeba grafické karty se v zátěži pohybuje lehce nad 100W (do 105W při základním nastavení) a po přetaktování se spotřeba může vyšplhat až ke 130W. Bez zátěže si grafika bere přibližně 15W.

FullHD Max detaily

  • CSGO – 150FPS+
  • League of Legend – 120FPS+

Shrnutí

Grafika se svým určením skvěle hodí pro hraní her, které jsou populární na ProGamingové scéně kde je stěžejní mít co nejstabilnější hraní pro kvalitně podaný herní výkon. Svou cenou mne rozhodně velice překvapila díky svému výkonu a svému konkurentovi v podobě GTX 1050 rozhodně urve pořádný žvanec v prodejích.

Testovací sestava:

  • CPU: Intel Core i5 6600K (3.5GHz + Turbo 3.9)
  • RAM: Corsair Vengeance LED 3000MHz (CL15, 2x8GB DDR4)
  • MB: Asus Maximus VIII Ranger
  • SSD: HyperX Savage 240GB
  • PSU: ECO+ ATX-700WA-14-85 700W
Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background